NaStyku.pl

Życie

Kopalnia Turów / fot. PGE

Q&A na temat koncesji KWB Turów

Życie
poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 09:07
Na stronie internetowej KWB Turów uruchomiono zakładkę Q&A, w której opublikowano odpowiedzi na pytania i tezy formułowane przez przeciwników działalności wydobywczej kopalni.
MPGK Zgorzelec

Co jeszcze zmieni się w gospodarce odpadami w Zgorzelcu?

Życie
poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 08:43
Nowa metoda ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i jej wysokości, obowiązkowa segregacja odpadów, zniżki za przydomowe kompostowniki i zwolnienia z części opłat dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny
Wręczenie akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

Troje nauczycieli otrzymało akt nadania awansu zawodowego

Życie
piątek, 28 sierpnia 2020, 09:22
25 sierpnia Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego nauczycielom ze SP nr 3 im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu – pani Joannie Janas, Izabeli Wojsiat i ks. Marcinowi Boguckiemu.
40. rocznica powstania NSZZ „Solidarność” / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

40. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”

Życie
środa, 26 sierpnia 2020, 11:14
Mija 40 lat od strajków w sierpniu 1980 roku, które zmieniły bieg historii. Zakończyły się podpisaniem czterech porozumień sierpniowych i powstaniem NSZZ „Solidarność”. W Węglińcu jego działacze upamiętnili tamte wydarzenia.
Węzeł cieplny / zdjęcie ilustracyjne www.zpec.com.pl

Miasto szuka inwestora strategicznego dla PECu

Życie
środa, 26 sierpnia 2020, 07:49
Zgorzeleckie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wymaga kosztownej modernizacji. Zarówno dla spółki, jak i miasta to zbyt duży wydatek, dlatego burmistrz Rafał Gronicz zdecydował o rozpoczęciu dwóch postępowań: dzierżawy ZPEC i sprzedaży udziałów spółki.
Tak pracuje laboratorium wykrywające koronawirusa - zdjęcie nr 4

Test na obecność COVID-19 wykonasz w Zgorzelcu

Życie
wtorek, 25 sierpnia 2020, 11:28
Od 25 sierpnia 2020 r. test na obecność COVID-19 wykonasz w Zgorzelcu oraz Polkowicach. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu poinformował właśnie o uruchomieniu terenowych punktów pobrań. Kto może wykonać bezpłatny test?
MPGK Zgorzelec

Zgorzelec. Opłata za śmieci zależna od zużycia wody

Życie
poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 22:52
Zgorzelec zmienia zasady naliczania opłaty za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Nowe stawki będą naliczane według zużycia wody. - Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ dotychczasowa metoda tzw. osobowa nie sprawdziła się – przyznaje burmistrz Rafał Gronicz.