NaStyku.pl

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali pijanych rowerzystów

W ciągu dwóch dni zgorzeleccy policjanci zatrzymali trzech rowerzystów, którzy wsiadając na swoje jednoślady byli pijani. Nietrzeźwi miłośnicy jazdy rowerem stwarzają zagrożenie na drogach dla siebie oraz innych uczestników ruchu.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu drogowego patrolując ulice naszego powiatu zatrzymali w ciągu ostatnich dwóch dni trzech rowerzystów po alkoholu. Mandaty za takie wykroczenie nie są małe.

Kierujący po użyciu alkoholu, 52-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego poddany badaniu na zawartość alkoholu miał prawie pół promila w organizmie. Tym samym popełnił wykroczenie, za które został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Dwóch pozostałych nietrzeźwych kierujących mężczyzn jazdę po alkoholu odczuło znacznie bardziej. Badanie stanu trzeźwości wykazało około dwa i pół promila u 64-latka oraz 52-latka. Mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego za takie wykroczenie będą musieli zapłacić po 2500 zł mandatu karnego.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy oraz rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo innymi uczestnikami ruchu drogowego, często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również