NaStyku.pl

Życie

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.
Fiat Ducato / fot. KPP Zgorzelec

Grupa NYSA odzyskała skradzionego kampera

Życie
środa, 22 stycznia 2020, 08:49
Zgorzeleccy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży Fiata Ducato. Auto, o wartości blisko 150 tys. zł, zostało skradzione w Niemczech, a odnalezione na terenie gminy Bogatynia.
Areszt dla sklepowego włamywacza / fot. KPP Zgorzelec

Włamywał się do marketów. Grozi mu nawet 15 lat więzienia

Życie
wtorek, 21 stycznia 2020, 12:59
Za kradzieże i włamania może spędzić w więzieniu nawet 15 lat. Mowa o zatrzymanym przez policjantów 35-letnim mieszkańcu powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna nie pierwszy raz wszedł w konflikt z prawem.
Policja

Ukradł alkohol w sklepie i szarpał się z ochroniarzem

Życie
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:04
W jednym ze sklepów pracownik ochrony zauważył złodzieja. W jego zatrzymaniu pomógł mu policjant będący poza służbą. 26-latek za wszelką cenę chciał zatrzymać łup i uniknąć kary. Był agresywny i użył przemocy wobec ochroniarza.
Zarekwirowane automaty do gier / fot. KPP Zgorzelec

Nielegalny salon gier zlikwidowany w Bogatyni

Życie
czwartek, 16 stycznia 2020, 12:59
Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Zgorzelcu wytypowali w Bogatyni lokal, gdzie organizowano nielegalne gry hazardowe. Przejęto trzy maszyny.
Pociąg Kolei Dolnośląskich / fot. Koleje Dolnośląskie

Maszynista oślepiony laserem

Życie
czwartek, 16 stycznia 2020, 08:39
Do groźnego zdarzenia doszło przed stacją Jezierzany w pociągu relacji Lubań Śląski – Wrocław Główny. Maszynista Kolei Dolnośląskich został oślepiony tuż przed wjazdem na peron. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.