NaStyku.pl

Życie

Połączyło nas sprzątanie świata

Eko eskapada Naszej Ziemi. Pierwszy przystanek - Zgorzelec

Życie
czwartek, 12 września 2019, 14:57
W piątek, 13 września, do Zgorzelca dotrze jubileuszowa eko eskapada Fundacji Nasza Ziemia. Nasze miasto będzie pierwszym przystankiem jubileuszowej podróży fundacji i jej założycielki Miry Stanisławskiej – Meysztowicz.
Graj o kasę dla szkoły z CHR Zgorzelec Plaza!

Graj o kasę dla szkoły! Rób zakupy i zbieraj punkty

Życie
czwartek, 12 września 2019, 10:55
Centrum Handlowo-Rozrywkowe Zgorzelec Plaza organizuje akcję wspierającą zgorzeleckie publiczne placówki oświatowe, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Łączna pula nagród wynosi ponad 20 tys. zł.
Podpisanie umowy na zakup nowego ambulansu  / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Zgorzelecki szpital otrzyma nową karetkę

Życie
środa, 11 września 2019, 15:46
Zespół ratownictwa medycznego Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu będzie mógł wkrótce korzystać z kolejnego nowoczesnego ambulansu. 11 września zwarto umowę dotacji w kwocie 400 tys. zł. na jego zakup.
Szpital

Dodatkowe pieniądze dla szpitali w Zgorzelcu i Bogatyni

Życie
środa, 11 września 2019, 12:23
28 szpitali na Dolnym Śląsku otrzyma łącznie 24 mln zł. Skorzystają na tym głównie placówki I i II stopnia zabezpieczenia. W powiecie zgorzeleckim pieniądze dostaną lecznice w Zgorzelcu oraz Bogatyni. Na co zostaną wydane dodatkowe środki?
Pierwsze warsztaty w ramach projektu

Mobilne laboratoria innowacyjności w Zgorzelcu

Życie
środa, 11 września 2019, 11:20
Drukarki 3D, okulary 3D, pióro 3D, wycinarka 3D i nowoczesny sprzęt komputerowy – to wszystko znajduje się w Mobilnych Laboratoriach Innowacyjności i Usług, które stanęły przy ZSP w Zgorzelcu.
Papieros / zdjęcie ilustracyjne

Przewoził papierosy bez akcyzy

Życie
wtorek, 10 września 2019, 11:47
Ponad 200 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy nie trafi na rynek. Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego z kontrabandą. Wpadł, bo w czasie jazdy samochodem rozmawiał przez telefon.
Samochód, którym uciekał poszukiwany / fot. KPP Zgorzelec

Naćpany i poszukiwany

Życie
wtorek, 10 września 2019, 09:56
Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem pod wpływem środków odurzających. Przy okazji wyszło na jaw, że był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.
Motorower oraz nieoznakowany radiowóz policyjny / fot. KPP Zgorzelec

Pijany motorowerzysta uciekał przed policją

Życie
poniedziałek, 09 września 2019, 13:31
55-letni motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Prowadził „na podwójnym gazie” i miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.