NaStyku.pl

Życie

Maszynista

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY: MASZYNISTA ZUW

Życie
czwartek, 16 maja 2024, 18:36
W związku z wakatem w Zakładzie Uzdatniania Wody, Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowisko: Maszynista ZUW
Gospodarka Wodna

Zrównoważone gospodarowanie zasobami wodnymi

Życie
środa, 24 kwietnia 2024, 12:10
Woda stanowi życiodajny zasób dla okolicy naszego Zgorzelca, regionu o bogatej przyrodzie i zróżnicowanej gospodarce. Jednakże, rozwój przemysłowy, rolniczy i miejski stawia przed lokalnymi władzami i społecznością wyzwania związane z gospodarowaniem wodą.
wysoka woda

Woda wokół nas: Naturalne i sztuczne zbiorniki wodne

Życie
niedziela, 21 kwietnia 2024, 11:58
Woda, podstawowy składnik życia, odgrywa niezastąpioną rolę w zachowaniu równowagi ekologicznej oraz dostarczaniu wody do picia, nawadnianiu pól uprawnych, czy też produkcji energii elektrycznej. Oto bliższe spojrzenie na różnice i korzyści.
Woda w kulturze i sztuce

Woda w kulturze i sztuce

Życie
czwartek, 18 kwietnia 2024, 11:47
Woda od zawsze fascynowała ludzi i miała ogromne znaczenie w kulturze i sztuce na całym świecie. Od starożytnych mitów po nowoczesne dzieła sztuki, woda jest często inspiracją dla artystów i symbolizuje różnorodne idee.
fot. KPP Lubań

Policjanci wspólnie z KAS zabezpieczyli nielegalny alkohol i papierosy

Życie
czwartek, 18 kwietnia 2024, 08:52
ubańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Oddział w Zgorzelcu zabezpieczyli 11 litrów alkoholu, około 2 kg krajanki tytoniowej oraz 150 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:10
Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów z komisariatu w Bogatyni pozwoliło najpierw odnaleźć mężczyznę, który był w kryzysie emocjonalnym, a następnie uratować jego życie. 39-latek trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.
fot. KPP Zgorzelec

Śmiertelny wypadek motocyklisty

Życie
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:06
W niedzielne popołudnie, na drodze wojewódzkiej 350 doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Zginął 22-letni mieszkaniec województwa lubuskiego.