NaStyku.pl

Życie

Ćwiczenia pn.

Pożar lasu i ranny saper [ZDJĘCIA]

Życie
poniedziałek, 20 maja 2019, 11:40
Kilkuset strażaków z powiatów bolesławieckiego, lubańskiego i zgorzeleckiego walczyło z ogniem, który trawił las na terenie Nadleśnictwa Bolesławiec koło Kliczkowa. W trakcie pożaru eksplodował niewybuch. Ranny został saper.
Młodzi dla Gminy Bogatynia podczas sprzątania miejscowości / fot. facebook MDG

Młodzi dla Gminy Bogatynia – Wzięli sprawy w swoje ręce

Życie
poniedziałek, 20 maja 2019, 09:26
Młodzi, znudzeni czekaniem na ożywienie swojej szarej i monotonnej miejscowości, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Tak zaczęło się budzenie do kulturalnego i aktywnego życia Bogatyni. Ich działania cieszą się powodzeniem!
Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec

Kolejne automaty do gier zarekwirowane

Życie
czwartek, 16 maja 2019, 13:59
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego skonfiskowali w Bogatyni 4 nielegalne automaty do gier hazardowych. Właścicielowi grozi 400 tys. zł kary, po 100 tys. zł od jednego urządzenia.
Ul. Orzeszkowej w Zgorzelcu

Zdrowie i życie chodzą pieszo

Życie
środa, 15 maja 2019, 18:20
To, co dla dorosłego człowieka powinno być odruchowym zachowaniem, niestety często nim nie jest. Tak właśnie dzieje się z przechodzeniem przez jezdnię.
Spotkanie z Janką Ochojską w Zgorzelcu / fot. Aleksandra Wiśniewska

Fala pozytywnych emocji po spotkaniu z Janiną Ochojską

Życie
środa, 22 maja 2019, 08:42
Dalekie od polityki okazało się poniedziałkowe spotkanie z Janiną Ochojską w Zgorzelcu. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej swoją szczerością i otwartością zaskarbiła sobie sympatię wśród mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.
zdjęcie ilustracyjne

Plaga naćpanych kierowców

Życie
wtorek, 14 maja 2019, 16:48
Coraz więcej odurzonych narkotykami kierowców na drogach powiatu zgorzeleckiego. Tylko w poniedziałek (13.05) policjanci zatrzymali cztery takie osoby. To jednak nie wszystko! Troje z nich odpowie także za posiadanie substancji psychotropowych.
Majówka na sportowo w Zgorzelcu

Sportowo i kolorowo

Życie
wtorek, 14 maja 2019, 13:06
Zapraszamy na kolejną edycję Majowego Pikniku Sportowo-Rekreacyjnego. Skwer ks. J. Popiełuszki w Zgorzelcu zamieni się w sportową arenę, na której będziemy skakać, biegać, wyciskać, pompować, kręcić, tańczyć, spacerować, grać w piłkę i ćwiczyć zapasy…
Zatrzymany 21-latek / fot. KPP Zgorzelec

Seryjny złodziej w rękach policji. Usłyszał 12 zarzutów

Życie
wtorek, 14 maja 2019, 10:28
Ma zaledwie 21 lat i kilkanaście kradzieży na swoim koncie. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kradł wszystko, co wpadło mu w ręce: przesyłki kurierskie, sprzęt elektroniczny, portfel z dokumentami i pieniędzmi… Nie pogardził również kablem światłowodowym.