NaStyku.pl

Życie

Policja

Multirecydywista trafił z powrotem za kratki

Życie
środa, 03 lipca 2019, 11:03
Mundurowi zatrzymali sprawców kradzieży klimatyzatora z samochodu, w którym na co dzień sprzedawane jest pieczywo przy ul. Daszyńskiego w Bogatyni. To 29-letni multirecydywista i jego 22-letnia znajoma. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu.
Śmigłowiec LPR / fot. OSP Czerwona Woda

Pechowy weekend w powiecie zgorzeleckim!

Życie
poniedziałek, 01 lipca 2019, 22:52
To był niebezpieczny weekend na drogach powiatu zgorzeleckiego. W piątek między Czerwoną Wodą a Węglińcem doszło do potrącenia rowerzysty i zderzenia ciężarówki z osobówką. W sobotę w pomiędzy Gronowem a Przesieczanami pijany kierowca uderzył w drzewo.
Wizualizacja Komisariatu Policji w Bogatyni

Wizualizacja nowego Komisariatu Policji w Bogatyni

Życie
niedziela, 30 czerwca 2019, 15:12
Prawie 12 mln zł będzie kosztować budowa i wyposażenie nowego komisariatu policji w Bogatyni. Obiekt będzie się mieścił przy ul. Stefana Batorego. Wykonawca, firma Berger Bau Polska, ma czas do końca 2020 r. na oddanie budynku.
Harmonogram 2019 stacjonowania mobilnego punktu poboru krwi w Zgorzelcu

Podziel się krwią!

Życie
czwartek, 27 czerwca 2019, 11:36
Rozpoczęły się wakacje. Czas wycieczek, przygód oraz odpoczynku. Jest to również okres, większej ilości wypadków na drogach. W miesiącach letnich niestety spada ilość Honorowych Dawców Krwi, podnosi się niestety zapotrzebowanie na ten życiodajny płyn.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sulikowie i Szkoły Podstawowej w Biernej uczą się pływać / materiały Urzędu Gminy Sulików

Uczą się pływać

Życie
czwartek, 27 czerwca 2019, 09:10
Od marca do czerwca br. 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sulikowie i 30 z Biernej wzięło udział w pierwszej części zajęć z nauki pływania w ramach programu "Umiem Pływać".
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

Kolejny sukces funkcjonariuszy straży granicznej ze Zgorzelca

Życie
środa, 26 czerwca 2019, 14:13
Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami KAS ujawnili i zatrzymali wczoraj (25 czerwca) prawie 400 kilogramów krajanki tytoniowej i tytoniowego suszu o łącznej wartości blisko 213 tys. złotych.
Usuwanie awarii sieci wodociągowej przy ul. Wolności w Zgorzelcu

Zapadł się asfalt przy ul. Wolności w Zgorzelcu

Życie
środa, 26 czerwca 2019, 12:17
Uwaga! Awaria sieci wodociągowej przy ul. Wolności w Zgorzelcu. W okolicy dawnego przejścia granicznego zapadł się asfalt i powstała sporych rozmiarów dziura. Część ulicy została wyłączona z ruchu (prawy pas w kierunku skrzyżowania z ul. Piłsudskiego).
Promesę dla Powiatu Zgorzeleckiego odebrała Monika Galasiak – Sekretarz Powiatu Zgorzeleckiego / fot. Starostwo Powiatowe

Dotacje na drogi dla rolników

Życie
niedziela, 30 czerwca 2019, 15:21
18 mln zł – to kwota, którą Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeznaczył na budowę i remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Do samorządów powiatu zgorzeleckiego trafiło blisko 800 tys. zł