NaStyku.pl

Jak wybrać dobre konto maklerskie?

Rachunek maklerski jest prawnym wymogiem dla wszystkich, którzy chcą nabywać papiery wartościowe. To na tym koncie przechowywane są wirtualne akcje czy obligacje, a także pieniądze wpłacane przez inwestora lub otrzymane w ramach transakcji sprzedaży.
Jak wybrać dobre konto maklerskie?
Jak wybrać dobre konto maklerskie?

Jeśli zatem planujesz postawić pierwsze kroki w świecie inwestycji, warto zacząć od założenia konta maklerskiego. Sprawdź, jak go wybrać i jakie możliwości zapewnia inwestorom.

Zweryfikuj dom maklerski

Weryfikacja domu maklerskiego to ważny krok, który pomoże Ci wybrać rzetelną instytucję. Zwróć uwagę, na to, że zgodnie z polskim prawem działalność maklerską mogą wykonywać tylko podmioty, które uzyskały zezwolenie udzielone przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).  Upewnij się zatem, że dom maklerski posiada odpowiednie zezwolenia i jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) – możesz to zrobić na stronie internetowej KNF.

Sprawdź, ile kosztuje prowadzenie rachunku maklerskiego

Kolejny krok to sprawdzenie opłat związanych z otwarciem i prowadzeniem konta maklerskiego. O ile bowiem zysk inwestora wynikający z określonych transakcji na rynkach finansowych determinuje sam rynek, o tyle wszelkiego rodzaju opłaty i prowizje dla domu maklerskiego to osobny aspekt inwestowania na rachunku maklerskim.

Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście bezpłatny rachunek. Takie warunki, zarówno w przypadku otwarcia, jak i prowadzenia oferuje konto maklerskie w Michael / Ström Dom Maklerski.

Niektóre domy maklerskie mogą pobierać opłaty prowizyjne od transakcji papierami wartościowymi. Tutaj każdą ofertę najlepiej rozważać indywidualnie, mając chociażby na uwadze preferowane formy inwestowania.

Konto maklerskie a podatki

Zarabianie, np. na obligacjach korporacyjnych, wiąże się z obowiązkiem zapłacenia tzw. podatku Belki, czyli 19-procentowej daniny od zysków kapitałowych. Niektóre domy maklerskie oferują wsparcie także w tym zakresie, ułatwiając właścicielowi rachunku rzetelne rozliczenie się z urzędem skarbowym.

Bez względu na konieczność zapłacenia podatku, kluczowe dla inwestorów są zyski. A żeby je generować, trzeba mieć jak największą wiedzę o sektorze, w który się inwestuje. Dlatego kolejne kryterium korzystnej oferty rachunku maklerskiego to dostęp do narzędzi analitycznych oraz danych historycznych. Inwestorzy, którzy zdecydowali się na rachunek w Michael / Ström Dom Maklerski mają dostęp zarówno do historycznych, jak i oczekiwanych stop zwrotu, co pozwala lepiej przewidywać rynkowe trendy.

Dostęp do rynków

Na koniec inny ważny aspekt, czyli różnorodność oferty domu maklerskiego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nierzadko możliwości inwestycyjne bywają ograniczone do kilku instrumentów finansowych, a jeśli inwestor chce wejść np. na rynek Catalyst, wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Plusem będą więc oferty, takie jak konto maklerskie w Michael / Ström Dom Maklerski, gdzie dostęp do rynku Catalyst jest bezpłatny, a możliwości inwestowania rozbudowane.

Wybierz świadomie i ciesz się z komfortowego inwestowania na zróżnicowanych rynkach finansowych.

Artykuł sponsorowany.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również