NaStyku.pl

Poszukiwany kierował pomimo zakazu oraz cofniętych uprawnień

Przypominamy, że gdy osoba posiadająca sądowy zakaz kierowania pojazdami pomimo to będzie prowadzić samochód popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu Karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Minionej doby funkcjonariusze ze zgorzeleckiego Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Jak pokazało sprawdzenie w dostępnych bazach danych 50-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego miał trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami oraz cofnięte decyzją starosty uprawnienia. Mężczyzna ponadto okazał się poszukiwany celem odbycia kary 5 miesięcy pozbawiania wolności.

Przypominamy, że gdy osoba posiadająca sądowy zakaz kierowania pojazdami pomimo to będzie prowadzić samochód popełni przestępstwo opisane w art. 244 Kodeksu Karnego, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za siadanie za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień przez starostę, o którym mówi art. 180a Kodeksu Karnego grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również