NaStyku.pl

Strzelanina w Bolesławcu. Policjant został ciężko ranny. Napastnik popełnił samobójstwo

Tragiczne sceny rozegrały się w środowy wieczór w Bolesławcu. Awanturujący się 20-latek, do którego został wezwany patrol policji, oddał strzał do policjanta ciężko go raniąc. Na koniec młody mężczyzna popełnił samobójstwo.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

W środę w Bolesławcu doszło do tragicznego incydentu podczas rutynowej interwencji policyjnej.

Jak informuje portal istotne.pl policjanci odpowiedzieli na zgłoszenie matki, której syn zabarykadował się w mieszkaniu i wszczął awanturę. Po przybyciu na miejsce, jeden z funkcjonariuszy został postrzelony w głowę przez zamknięte drzwi. Wezwano wsparcie, jednak przed jego przybyciem napastnik popełnił samobójstwo. Postrzelony policjant, w stanie ciężkim, lecz stabilnym, został przetransportowany śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Rany postrzelonego funkcjonariusza obejmowały twarzoczaszkę i ramię, jednak mózg pozostał nienaruszony. 

Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, wyjaśnił, że interwencja była standardową procedurą, która zakończyła się tragicznie. Policjanci odpowiedzieli na wezwanie matki, której syn zabarykadował się w mieszkaniu. Po wejściu do mieszkania, funkcjonariusz został postrzelony przez zamknięte drzwi. Drugi strzał padł, gdy policjant wezwał wsparcie - napastnik popełnił samobójstwo.

Na miejscu zdarzenia pracowali policyjni technicy, laboratorium kryminalistyczne oraz prokurator, aby szczegółowo odtworzyć przebieg zdarzenia i wyjaśnić jego okoliczności.

Wsparcie psychologiczne otrzymała zarówno rodzina rannego policjanta, jak i matka sprawcy.

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również