NaStyku.pl

Nasze kapele zaśpiewały na Ludową Nutę

W sobotę 22 czerwca br. w świetlicy wiejskiej w Gronowie miało miejsce II spotkanie zespołów ludowych pt.: “Na Ludową Nutę”.
fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Na zaproszenie gospodarzy – Zespołu „Złote Kłosy” z Łagowa przybyło wielu zaproszonych gości, w tym zespoły:

  • Kwiatowianki
  • Rozmaryn
  • Podolanie
  • Działoszynianie
  • Swojacy
  • Zagajnik-Wykroty
  • Chabry
  • Młodzi Duchem

Każdy zespół miał szansę zaprezentować swoje ulubione utwory, często dodając do nich własny, unikalny styl i aranżację.

W przeglądzie piosenek ludowych udział wzięli m.in.: Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta oraz Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Marian Matyjasik.

Spotkanie kapel “Na ludową nutę” to wyjątkowe wydarzenie, które celebruje kulturę i dziedzictwo ludowe.

To spotkanie było nie tylko okazją do występów i prezentacji swoich talentów, ale również do zacieśniania więzi wokół wspólnego dziedzictwa. Dzięki miłości i pasji osób zaangażowanych w pielęgnowanie ludowych melodii i tańców, tradycje te żyją i rozwijają się po dziś dzień.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również