NaStyku.pl

Służby rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą

Dzięki współpracy CBŚP, NoOSG i Prokuratury z Jeleniej Góry została rozbita zorganizowana grupa zajmująca się przestępczością akcyzową.
fot. NOSG
fot. NOSG

Jak informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przestępczością akcyzową. Śledztwo obejmuje czas od listopada 2022 roku do lipca 2023 roku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie gangu prowadzili nielegalną działalność głównie w województwie dolnośląskim i lubuskim, narażając Skarb Państwa na uszczuplenia w wysokości ponad 16 mln zł.

Po zebraniu szczegółowych informacji funkcjonariusze przeprowadzili działania w powiatach: legnickim, złotoryjskim i żarskim, gdzie zatrzymali 12 osób i przejęli blisko 271 tys. szt. papierosów z naniesionymi zastrzeżonymi znakami światowych marek tytoniowych oraz około 718 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także mienie należące do podejrzanych, w postaci m.in. nieruchomości i biżuterii, o łącznej wartości ponad 2,7 mln zł. 

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty związane z dystrybucją wyrobów tytoniowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora, sąd wobec 5 osób zastosował środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również