NaStyku.pl

Budynek dworca Zgorzelec Miasto znika, prace trwają nawet nocą, za co przeprasza wykonawca

Na naszych oczach dzieje się historia. Budynek dawnego dworca kolejowego, Zgorzelec Miasto, znika na naszych oczach. Wykonawca musi jednak prowadzić prace w godzinach nocnych, ze względu na bezpieczeństwo podróżnych.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Mieszkańcy domów i bloków znajdujących się w pobliżu byłego dworca PKP Zgorzelec Miasto skarżą się na hałas towarzyszący rozbiórce budynku byłego dworca PKP Zgorzelec Miasto.

Zdajemy sobie sprawę, że prowadzone tam prace są bardzo uciążliwe. Ponieważ jednak całkowite wyłączenie stacji na czas prowadzenia robót było niemożliwe, a rozbiórka budynku zawieszonego nad peronami jest trudna i ryzykowna pod względem bezpieczeństwa ruchu kolejowego, wykonawca rozbiórki został zobowiązany do stosowania się do regulaminu opracowanego i zatwierdzonego przez PKP. Wskazuje on, że czasem właściwym do prowadzenia robót rozbiórkowych jest pora późno wieczorna i nocna, kiedy ruch pociągów jest albo znikomy, albo nie odbywa się wcale. Jest nam przykro, że usunięcie tego obiektu, który przez tyle lat drażnił wielu mieszkańców naszego miasta, wiąże się z hałasem i uciążliwościami dla mieszkańców. Przepraszamy - informuje Miasto Zgorzelec.

 

Zwróciliśmy się też do wykonawcy z pytaniem o czas jaki pozostał do zakończenia prac. Przekazuję odpowiedź jaką otrzymaliśmy:

„W imieniu Wykonawcy robót rozbiórkowych Dworca Zgorzelec Miasto, chcielibyśmy serdecznie przeprosić mieszkańców miasta Zgorzelec, a w szczególności mieszkańców okolicy Dworca za uciążliwości, które powoduje nasza rozbiórka – tj.  hałas  w ciągu dnia i w godzinach nocnych. Staramy się minimalizować nasze prace w godzinach wieczornych, ale  przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa podróżnych i innych użytkowników Dworca, musimy przeprowadzać je w godzinach wieczornym/nocnych. Jest to także zgodne z zaleceniami PKP, które jasno wskazało pracę w godzinach, kiedy ruch pociągów jest ograniczony lub zawieszony. Bardzo prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości i wyrozumiałości ze strony mieszkańców. My również chcemy skończyć nasze prace jak najszybciej, aby oddać teren Dworca pod dalsze inwestycje. Estymujemy, że prace potrwają jeszcze około tygodnia. Najtrudniejsze  i najbardziej uciążliwe prace zostały już wykonane. Jeszcze raz serdecznie przepraszamy za obecne uciążliwości i liczymy na Państwa zrozumienie.

Z poważaniem, 
Mariusz Kruk, Dyrektor Generalny Wykonawca Robót Rozbiórkowych Dworca Zgorzelec Miasto MK EXPLOSION POLSKA SP. Z O.O.”

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również