NaStyku.pl

Życie

Państwowa Straż Pożarna w Zgorzelcu

Pierwsze zatrucia tlenkiem węgla

Życie
poniedziałek, 13 listopada 2017, 13:23
O tej porze roku pożary sadzy w kominach oraz zatrucia tlenkiem węgla zdarzają się stosunkowo często. Tylko od września zgorzelecka straż pożarna odnotowała już 11 takich zdarzeń.
Narodowe Święto Niepodległości - zdjęcie nr 7

Biało-czerwone świętowanie. Święto Niepodległości w Zgorzelcu

Życie
poniedziałek, 13 listopada 2017, 13:37
11 listopada 1918 r. uznaje się za datę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. W sobotę Zgorzelec oddał hołd poległym za wolność Ojczyzny.
Orkan Marcin to fake news

Orkan Marcin to fake news

Życie
piątek, 10 listopada 2017, 12:10
Ogólnopolskie i lokalne media informują o nadciągającym nad Polskę orkanie Marcin, który ma stwarzać zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Polski Łowca Burz Grzegorz Zawiślak w rozmowie z naszą redakcją dementuje te doniesienia.
fot.: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Najpiękniejszą wsią w powiecie zgorzeleckim jest Ruszów

Życie
piątek, 10 listopada 2017, 12:11
Rozstrzygnięto VI edycję konkursu "Nasza wieś – mamy się czym pochwalić". Komisja konkursowa zdecydowała, że tytuł najpiękniejszej miejscowości w powiecie zgorzeleckim trafił do Ruszowa.
Trwa zbiórka plastikowych nakrętek

Nakręć się na pomoc dla Kaspra! Zbiórka plastikowych nakrętek

Życie
czwartek, 09 listopada 2017, 11:11
Plastikowe nakrętki, z pozoru błaha rzecz, a tak skutecznie można dzięki nim pomóc! Wiedzą o tym uczniowie zgorzeleckiego "Górnika", którzy po raz kolejny zorganizowali akcję "nakrętka". W ten sposób wesprą 9-letniego Kaspra borykającego się z białaczką.
Narkotyki

Tymczasowy areszt dla członków zorganizowanej grupy przestępczej

Życie
czwartek, 09 listopada 2017, 09:58
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji m.in. w Bogatyni zatrzymali osoby podejrzane o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Wg ustaleń zatrzymani w ciągu pół roku sprzedali 10 kg "piko" o wartości 1 mln zł.
Wolne miejsca do służby przygotowawczej

Jak zostać żołnierzem zawodowym?

Życie
środa, 08 listopada 2017, 11:48
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bolesławcu informuje, że dysponuje w wolnymi miejscami do służby przygotowawczej. Pierwszym warunkiem, jaki musisz spełnić, jest złożenie wniosku o powołanie do służby.
Obchody 11 listopada w powiecie zgorzeleckim

Obchody 11 listopada w powiecie zgorzeleckim

Życie
środa, 08 listopada 2017, 07:52
W sobotę w całym kraju będziemy świętować 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości patriotyczne odbędą się również w powiecie zgorzeleckim.
Szkoła Podstawowa nr 5 (dawne Gimnazjum nr 1) w Zgorzelcu

Trwa docieplanie budynku szkolnego

Życie
wtorek, 07 listopada 2017, 09:15
Pod koniec września rozpoczęły się prace budowlane związane z termomodernizacją budynku dawnego Gimnazjum nr 1 (obecnej Szkoły Podstawowej nr 5) w Zgorzelcu. Inwestycja pochłonie blisko 2,5 mln zł i potrwa do czerwca przyszłego roku.