NaStyku.pl

Lubań. Zderzenie auta osobowego ze skuterem inwalidzkim

W wyniku zderzenia skuter przewrócił się, a prowadząca go seniorka upadła na jezdnię. Kobietę opatrzono i przewieziono do szpitala na badania.
fot. eLuban.pl
fot. eLuban.pl

Do zderzenia osobowego mercedesa ze skuterem inwalidzkim doszło wczoraj około 14:30 na ul. Zawidowskiej w Lubaniu. Kierowca auta widział jadący z naprzeciwka skuter i prowadzącą go starszą kobietę. Migający kierunkowskaz miał informować, że seniorka chce zjechać w lewo przecinając oś jezdni.

Zapobiegawczo zwolniłem, jednak nie spodziewałem się, że Pani skręci w lewo jeszcze przed autem. - usłyszeliśmy od kierowcy mercedesa.

Mimo że prędkości nie były duże, kierowca samochodu nie zdążył wyhamować i uderzył w skuter, który wywrócił się na jezdnię. Kobieta upadła rozbijając sobie głowę. Po zdarzeniu miała tłumaczyć kierowcy mercedesa, że nie widziała nadjeżdżającego auta.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego opatrzył poszkodowaną i przewiózł do szpitala na szczegółowe badania. Początkowo droga była wyłączona z ruchu, później jednak puszczono go wahadłowo.

Na miejscu pracowali jeszcze JRG PSP Lubań i policja.

Zobacz też: 

Dziesięciu Afgańczyków chciało się dostać do Niemiec. Pomagał im Ukrainiec

Zawidów: Policyjny pościg zakończony w rowie. Kierujący uciekał bo był naćpany

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Shutterstock

Nowoczesne terapie szansą dla pacjentek z rakiem piersi

Życie
poniedziałek, 29 maja 2023, 09:54
Z Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet - stanowi 23 proc. wszystkich nowotworów w tej grupie chorych.

Zobacz również