NaStyku.pl

Bogatynia: Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów z komisariatu w Bogatyni pozwoliło najpierw odnaleźć mężczyznę, który był w kryzysie emocjonalnym, a następnie uratować jego życie. 39-latek trafił do szpitala, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

W niedzielę po godzinie 11:00 policjanci z komisariatu w Bogatyni otrzymalizgłoszenie o mężczyźnie, który kieruje się w stronę lasu z zamiarem odebrania sobie życia. Policjanci bardzo szybko odnaleźli 39-latka.

Dzięki natychmiastowej reakcji i podjęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, mężczyzna odzyskał czynności życiowe.

39-latka przekazano dla Zespołu Ratownictwa Medycznego, który zabrał go do szpitala.

Osoby, które znajdują się w trudnych życiowo sytuacjach, często nie wiedzą, jak i gdzie szukać pomocy, bądź wstydzą się o nią poprosić.

Przypominamy, że nie ma problemów nie do rozwiązania i nie musimy być z nimi sami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele niosą pomoc osobom, które tego potrzebują. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę.

Skorzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak:

1. 116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14:00 – 22:00, 

2. 800 702 222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. 

Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi wyżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo.

Możemy też zajrzeć na stronę www.centrumwsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Maszynista

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY: MASZYNISTA ZUW

Życie
czwartek, 16 maja 2024, 18:36
W związku z wakatem w Zakładzie Uzdatniania Wody, Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowisko: Maszynista ZUW

Zobacz również

Woda w kulturze i sztuce
Życie
środa, 15 maja 2024, 11:47

Woda w kulturze i sztuce

Woda od zawsze fascynowała ludzi i miała ogromne znaczenie w...