NaStyku.pl

Policjanci wspólnie z KAS zabezpieczyli nielegalny alkohol i papierosy

ubańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) Oddział w Zgorzelcu zabezpieczyli 11 litrów alkoholu, około 2 kg krajanki tytoniowej oraz 150 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
fot. KPP Lubań
fot. KPP Lubań

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Lubaniu uzyskali informację dotyczącą posiadania dużej ilości wyrobów tytoniowych raz alkoholu bez akcyzy na jednej z posesji w powiecie lubańskim. Aby sprawdzić tę informację 11 kwietnia br. roku funkcjonariusze Policji oraz Służby Celno-Skarbowej w Zgorzelcu pojechali pod wskazany adres.

W trakcie dokładnego sprawdzenia budynku, zabezpieczyli 12 butelek alkoholu, 4 worki strunowe z zawartością krajanki tytoniowej oraz 150 sztuk papierosów, wszystko bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na ponad 2 tysiące złotych.

Mundurowi zabezpieczyli alkohol i wyroby tytoniowe. 70-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego został przesłuchany, a następnie zostały przedstawione mu zarzuty. Jego sprawą od tego czasu zajmować się będzie Krajowa Administracja Skarbowa.

Ostrzegamy przed alkoholem z nielegalnego źródła. Alkohol metylowy nie różni się w smaku ani zapachu od etylowego, jest jednak niezwykle toksyczny, a jego spożycie może przyczynić się do kalectwa lub śmierci - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Maszynista

OGŁOSZENIE O NABORZE DO PRACY: MASZYNISTA ZUW

Życie
czwartek, 16 maja 2024, 18:36
W związku z wakatem w Zakładzie Uzdatniania Wody, Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” Sp. z o.o. ogłasza nabór na stanowisko: Maszynista ZUW

Zobacz również

Woda w kulturze i sztuce
Życie
środa, 15 maja 2024, 11:47

Woda w kulturze i sztuce

Woda od zawsze fascynowała ludzi i miała ogromne znaczenie w...