NaStyku.pl

Young and Smart. Otwarta Platforma wspomoże Cię w pracy z młodzieżą

Szukasz innowacyjnych narzędzi do pracy z młodzieżą? Projekt Young and Smart zachęca do skorzystania z Otwartej Platformy, na której znajdziesz materiały aktywizujące młodzież w zakresie przedsiębiorczości.
Young and Smart. Otwarta Platforma wspomoże Cię w pracy z młodzieżą
Young and Smart. Otwarta Platforma wspomoże Cię w pracy z młodzieżą

Young and Smart - aktywizacja młodzieży w zakresie przedsiębiorczości i wsparcia dla trenerów młodzieżowych

Naprzeciw wymaganiom technologicznym i zawodowym wychodzi Unia Europejska z szeregiem innowacyjnych programów. Jednym z nich jest Erasmus+. Jest to program w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020. To właśnie w jego ramach wrocławska spółka Note Interactive stworzyła innowacyjny projekt "Young and Smart", czyli kompleksowy program edukacyjny z zakresu przedsiębiorczości i aktywności społecznej młodzieży. Projekt realizowany przy wsparciu Fundacji Rozwiń Skrzydła z Sosnowca i TEI of Crete – technicznej uczelni wyższej z Grecji.

BOOKLET – kompleksowy program edukacyjny

W ramach projektu Young and Smart opracowano Otwartą Platformę, na której udostępniono innowacyjne narzędzia do pracy z młodzieżą. Na stronie internetowej znajdziemy przetłumaczony na trzy języki (angielski, polski i grecki) tzw. BOOKLET, który zawiera kompletny zestaw scenariuszy warsztatów i zajęć, podczas których młodzież będzie miała możliwość „przećwiczyć” kreatywne myślenie, umiejętność poczucia własnej wartości, przedsiębiorczość, improwizację, prace projektowe, budowanie własnego biznesu oraz myślenie projektowe.

Dodatkowo każdy scenariusz zawiera komponent uzupełniający, czyli film instruktażowy będący niejako filmową praktyczną wskazówką do samodzielnej warsztatowej pracy trenera, mentora młodzieżowego na każdym etapie jego rozwoju zawodowego.

Dla młodzieży stworzono również trzy gry edukacyjne, które można zainstalować na urządzenia z androidem. Korzystanie z gier dydaktycznych niewątpliwe pobudzi aktywne nastawienie społeczne i samych beneficjentów, czyli młodych ludzi. Uczestnicy z pewnością będą chętniej podejmować wysiłek intelektualny, pracując z innowacyjnym narzędziem rozwijającym kompetencje społeczne i zawodowe.

Treści zostały podpięte pod stronę https://youngandsmart.eu i ze wszystkich materiałów można swobodnie korzystać.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Urząd Skarbowy w Zgorzelcu.

Więcej czasu na złożenie PIT

Życie
środa, 01 kwietnia 2020, 09:59
Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można jednak składać do końca maja.

Zobacz również