NaStyku.pl

TYSIĄC kilometrów na rolkach ze Zgorzelca do Ostródy. Rolki Reggae Rajd jedzie dla chorych bliźniaków

2 wielkie serducha, 4 pary rolek, 12 kółek, 20 dni, 1000 kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd.
Chcą pomóc bliźniakom spod Zgorzelca, żeby chłopcy mogli widzieć.
Chcą pomóc bliźniakom spod Zgorzelca, żeby chłopcy mogli widzieć.

Agata na rolkach jeździ od dwudziestu lat. Wojtka namówiła niecałe dwa lata temu. Dziś jazda na rolkach to ich pasja, sposób na życie i miłość. I sposób na pomaganie mniejszym, słabszym, chorym, niepełnosprawnym. Stąd pomysł na Rolki Reggae Rajd. 15 czerwca Agata i Wojtek wystartują ze Zgorzelca (oficjalny start: godzina 18.00 w Zgorzelec Plaza). W ciągu 20 dni przejadą na rolkach ponad tysiąc kilometrów, by 4 lipca zameldować się na mecie - na Ostróda Reggae Festival, największym festiwalu reggae w Polsce.

Wszystko po to, żeby pomóc wysłać na specjalistyczną terapię wzroku podopiecznych Fundacji Małe Serduszka: Kubę i Stasia Jóźwików, bliźniaków z Żarek Średnich, niedaleko Zgorzelca.

fot.: materiały prasowe

Chłopcy mają 7 lat. Są wcześniakami. Urodzili się w 29. tygodniu ciąży, co dramatycznie odbiło się na ich zdrowiu. Staś ma autyzm, zaburzenia zachowania, dysplazję oskrzelowo-płucną. Wygrał walkę z sepsą, wylewem III stopnia i odklejeniem siatkówki. W wieku 4 lat przeszedł zabieg podniesienia mięśni oczu. Nadal zmaga się z padaczką, oczopląsem, astygmatyzmem i niedowidzeniem. Uczy się mówić. Kuba już kilka razy otarł się o śmierć. Dopiero po ponad miesiącu od urodzenia złapał pierwszy, samodzielny oddech. Jeszcze w szpitalu przeszedł zapalenie płuc, żółtaczkę, anemię. Zaraz po urodzeniu miał pierwszą operację laserowego leczenia siatkówki obu oczu. Dziś nie chodzi. Nie mówi. Z powodu zaburzeń kory wzrokowej reaguje tylko na światło. Ale uśmiecha się i reaguje na głos.

Agata, Wojtek i wszyscy zaangażowani w Rolki Reggae Rajd postanowili pomóc Stasiowi, Kubie i ich mamie w zebraniu pieniędzy na terapię tyflopedagogiczną wzroku. Dzięki niej Staś i Kuba mogą widzieć. Cel to 10 tysięcy złotych. Dla mamy bliźniaków - zdecydowanie za dużo. Z pomocą dobrych ludzi - może się udać!

Chłopcom można pomóc także dokonując wpłat na konto:

Fundacja Małe Serduszka
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

Numer konta:
ING Bank Śląski S.A.
PL 27 1050 1575 1000 0090 3116 5732
z dopiskiem „pomoc dla Stasia i Kuby”

Staś i Kuba są również podopiecznymi Fundacji Dzieciom "ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ", której na rzecz bliźniaków przekazać można 1% podatku PIT. W tym celu wystarczy w odpowiednie pola formularza PIT wpisać
numer KRS 0000037904, cel szczegółowy 1% 15151 Jóźwik Stanisław i Jakub.Zapraszamy do kibicowania i relacjonowania! Więcej o Rolki Reggae Rajd, Stasiu, Kubie, Agacie i Wojtku:


Przygotowania do Rajdu i relacje z trasy:

Start15 czerwca o godzinie 18.00 w Zgorzelcu, meta 4 lipca w Ostródzie.

fot.: materiały prasowe

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

zdjęcie ilustracyjne

Sierpniowy weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 11:28
Przed nami kolejny długi weekend. Wielu z nas tych kilka sierpniowych wolnych dni spędzi poza domem, wypoczywając w różnych częściach Polski. W związku z tym, że duża grupa osób wybierze auto jako środek transportu, ruch na drogach będzie wzmożony.
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Pieńsk. Nie żyje 10-latek przygnieciony przez zbiornik z wodą

Życie
środa, 14 sierpnia 2019, 09:37
Nieszczęśliwy wypadek w Pieńsku. Nie żyje 10-letni chłopiec przygnieciony przez zbiornik z wodą. Przyczepa, na której znajdowało się dziecko i beczka z wodą przewróciła się podczas wykonywania manewru zawracania.

Zobacz również