NaStyku.pl

Pszczelarska wymiana poglądów

W weekend (6-8 kwietnia) grono osób związanych z pszczelarstwem zawitało do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, gdzie odbyła się V Pszczelarska Konferencja Młodych Naukowców.
V Pszczelarska Konferencja Młodych Naukowców
V Pszczelarska Konferencja Młodych Naukowców

Celem organizowanej już po raz piąty konferencji była wymiana wiedzy i doświadczeń oraz integracja środowiska młodych naukowców jako determinacja skutecznej ochrony pszczoły miodnej oraz innych owadów zapylających.

Tematykę tegorocznego spotkania zdominowały tematy związane z biologią, chowem i hodowlą pszczół miodnych i innych owadów zapylających oraz ochroną i ekologią pszczołowatych. Wiele uwagi poświęcono także wpływowi pszczół na rolnictwo oraz przemysł spożywczy, historii pszczelarstwa, ekonomii pszczelarstwa, finansom i rachunkowości gospodarstw pasiecznych, czy wykorzystaniu produktów pszczelich w przemyśle i usługach. Podczas sesji wygłoszono także referaty, które poruszały tematykę roli i realizacji zadań organizacji pszczelarskich, a także współczesnych zagrożeń dla owadów zapylających (np. chemizacja rolnictwa, pozostałości środków ochrony roślin w glebie, nektarze, pyłku lub płodach rolnych).

 

Prelegenci reprezentowali takie ośrodki naukowe jak: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Warszawski, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Śląski Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Organizatorem tego wydarzenia było Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu OPP oraz Stowarzyszenie Natura i Człowiek.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również