NaStyku.pl

Lubań: Henryk Gorczyński od 70 lat naprawia buty i rozdaje uśmiechy! Ale historia!

91-letni pan Henryk Gorczyński naprawił już około 161 000 par butów i nie zwalnia tempa. Od 70 lat pracuje w Lubaniu jako szewc, a klientów mu nie ubywa!
fot. ŁCR
fot. ŁCR
Pan Henryk Gorczyński naprawił już około 161 000 par butów i nie zwalnia tempa. Choć wspomina o zasłużonej emeryturze, to klientki stanowczo protestują, mówiąc, że trudno o drugiego takiego rzemieślnika.
 
Mnie cały Lubań i cały powiat zna, z pobliskich miejscowości przyjeżdżają, ze Świeradowa, a nawet Niemcy z Goerlitz - mówi Pan Gorczyński.
 
Z okazji tak zacnego jubileuszu aktywności zawodowej, lubańskiego szewca odwiedził Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktualna ocena: 2,7/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Shutterstock

Nowoczesne terapie szansą dla pacjentek z rakiem piersi

Życie
poniedziałek, 29 maja 2023, 09:54
Z Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet - stanowi 23 proc. wszystkich nowotworów w tej grupie chorych.

Zobacz również