NaStyku.pl

Komunikacja miejska w Zgorzelcu – zmiany w taryfie opłat

Uchwała wprowadza zmianę ceny biletów jednorazowych, które zostają podwyższone z kwoty 2,50 zł na 3,50 zł w przypadku biletu jednorazowego normalnego oraz z kwoty 1,50 zł na 2,00 zł w przypadku biletu jednorazowego ulgowego.
Komunikacja miejska w Zgorzelcu – zmiany w taryfie opłat
Komunikacja miejska w Zgorzelcu – zmiany w taryfie opłat

Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje, że dnia 28 września 2021 r. została podjęta uchwała nr 325/2021 Rady Miasta Zgorzelec w sprawie zmiany uchwały nr 239/2017 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie taryfy opłat za usługi przewozowe w publicznym transporcie zbiorowym na terenie miasta Zgorzelec.

Uchwała wprowadza zmianę ceny biletów jednorazowych, które zostają podwyższone z kwoty 2,50 zł na 3,50 zł w przypadku biletu jednorazowego normalnego oraz z kwoty 1,50 zł na 2,00 zł w przypadku biletu jednorazowego ulgowego. Ponadto zwiększono zakres osób uprawnionych do darmowych przejazdów komunikacją miejską na terenie Zgorzelca o zasłużonych honorowych dawców krwi I i II stopnia oraz Honorowych Dawców Krwi Zasłużonych dla Zdrowia Narodu, na podstawie legitymacji wydanej przez PCK lub Ministerstwo Zdrowia oraz doprecyzowano, że uprawnionymi do jednorazowych biletów ulgowych będą także zasłużeni honorowi dawcy krwi III stopnia, na podstawie legitymacji wydanej przez PCK lub Ministerstwo Zdrowia.

Dodatkowo dla biletu Euro-Nysa Ticket wprowadzono bilet na psa lub rower oraz dodano informację, że na każdym bilecie Euro-Nysa-Ticket zakupionym w Polsce, Czechach lub Niemczech może bezpłatnie podróżować dwoje dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Powyższe zmiany wchodzą w życie z dniem 1 listopada 2021 r.

Treść uchwały wprowadzającej zmiany: http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl/dokument,iddok,13884,idmp,670,r,r

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również