NaStyku.pl

Kolejna kraksa na DW 352! Sprawca był pod wpływem alkoholu

W czwartek na DW352 doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Sprawca był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania.
Kolizja na DW 352 w powiecie zgorzeleckim / fot. KPP Zgorzelec
Kolizja na DW 352 w powiecie zgorzeleckim / fot. KPP Zgorzelec

W czwartek (10.06) na drodze wojewódzkiej 352 doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. Według ustaleń funkcjonariuszy, kierujący Volkswagenem 28-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego nie dostosował prędkości do panujących warunków, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd marki Peugeot. Element auta marki VW uderzył w Skodę. Obrażenia odniósł kierowca Peugeota – 35-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego.

W wyniku podjętych czynności policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy ustalili, że sprawca kolizji był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem – dodaje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Zgorzeleccy policjanci apelują do kierujących o wzmożenie ostrożności podczas kierowania pojazdami, dostosowanie prędkości uwzględniającej warunki drogowe i przestrzeganie oznakowania dróg w tym ograniczeń prędkości. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nas samych.

  Kolizja na DW 354 w powiecie zgorzeleckim / fot. KPP Zgorzelec

Kolizja na DW 352 w powiecie zgorzeleckim / fot. KPP Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Ruszył nabór wniosków na dotacje dla zabytków

Ruszył nabór wniosków na dotacje dla zabytków

Życie
wtorek, 15 czerwca 2021, 11:32
Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę o ogłoszeniu naboru wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach znajdujących się na terenie województwa dolnośląskiego.
Protest aktywistów Greenpeace Polska na terenie KWB Turów / fot. Greenpeace Polska

Greenpeace zaskarżył koncesję dla Turowa

Życie
wtorek, 15 czerwca 2021, 09:47
Greenpeace złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję ministra klimatu i środowiska – Michała Kurtyki, przedłużającą koncesję dla kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów do 2044 roku.

Zobacz również