NaStyku.pl

Idzie wiosna! Pierwszy bocian przyleciał do Klekusiowa! (WIDEO)

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Pierwszy bocian wylądował w gnieździe w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Klekusiowo" w Tomaszowie Bolesławieckim.
fot. Klekusiowo
fot. Klekusiowo

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Do Polski zaczęły powracać bociany. Jeden z nich powrócił do gniazda w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Klekusiowie w Tomaszowie Bolesławieckim.

Klekusiowo działa od 2010 roku. Początkowo był to ośrodek rehabilitacji bocianów, które doznały kontuzji. Niektóre z nich udało się przywrócić naturze, inne pozostały na wsi pod Bolesławcem.

Z czasem ośrodek zaczął się rozwijać i udzielać pomocy innym dzikim zwierzętom, a jednocześnie pan Mieczysław Żuraw postanowił postawić więcej gniazd dla bocianów.

W 2018 roku powstał Klevet – Gabinet Weterynaryjny przy Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Klekusiowo. Prócz gabinetu powstały profesjonalne szpitaliki przeznaczone dla chorych zwierzątek, które tam trafiają.

Z każdym rokiem Klekusiowo się rozwija. To już nie tylko przystań dla zranionych, dzikich zwierząt ale również miejsce odpoczynku dla rodzin. Za niewielką opłatą można zwiedzić Klekusiowo, obcować ze zwierzętami i spędzić miło czas. To wyjątkowe miejsce na mapie naszego regionu.  

Możesz wesprzeć Klekusiowo przekazując 1,5 % z podatku na numer KRS 0000681883 lub przekazując datek: 

ORDZ - Klekusiowo

Konto: 06 1090 1939 0000 0001 3025 4603
Wpłaty z zagranicy: SWIFT: WBKPPLPP
IBAN: PL06 1090 1939 0000 0001 3025 4603

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Shutterstock

Nowoczesne terapie szansą dla pacjentek z rakiem piersi

Życie
poniedziałek, 29 maja 2023, 09:54
Z Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet - stanowi 23 proc. wszystkich nowotworów w tej grupie chorych.

Zobacz również