NaStyku.pl

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot. Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

Kancelaria Prezydenta RP Andrzeja Dudy wydała oficjalny komunikat w sprawie żałoby narodowej po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Będzie ona obowiązywać od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00. W tym czasie narodowe flagi państwowe na gmachach publicznych zostaną opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem.

19 stycznia w samo południe, gdy w Gdańsku rozpoczną się uroczystości pogrzebowe, w całym powiecie zgorzeleckim zawyją syreny alarmowe. W ten sposób powiat chce oddać cześć zamordowanemu prezydentowi Pawłowu Adamowiczowi. Syreny będą emitowały przez trzy minuty modulowany dźwięk.

Tego dnia o godzinie 18.00 mieszkańcy Zgorzelca ponownie planują się spotkać przy Krzyżu Milenijnym (przy ul. Armii Krajowej), aby w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci dla śp. prezydenta Adamowicza.

Jeżeli planujecie udział w jakiejś imprezie kulturalnej, to sprawdźcie czy nie została ona odwołana. W Bogatyni organizatorzy zdecydowali się odwołać koncert kolęd i pastorałek, który miał odbyć się 18 stycznia w Domu Kultury w Zatoniu. Wydarzenie przeniesiono na 24 stycznia na godzinę 17.00.

AKTUALIZACJA: Syreny jednak nie zawyją. Wojewoda Dolnośląski odwołał trening systemu wczesnego ostrzegania. Powody tej decyzji jak na razie nie są nam znane. Czekamy na odpowiedź od Sylwii Jurgiel, rzeczniczki prasowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zdjęcie poglądowe placu zabaw z urządzeniami sprawnościowymi

Otwarta Strefa Aktywności w Sulikowie

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 13:09
Jeszcze w tym roku przy istniejącym placu zabaw w Sulikowie zostanie wybudowana "Otwarta Strefa Aktywności". Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne w wysokości 50 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Zatrzymany przez policjantów kierowca Peugeota / fot. KPP Zgorzelec

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących przepisy

Życie
czwartek, 23 maja 2019, 11:17
Policjanci ostrzegają. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców lekceważących bezpieczeństwo! Każdy kilometr więcej, niesprawne technicznie auto, brak uprawnień i lekkomyślność kierowców może doprowadzić do tragedii.

Zobacz również

Policja
Życie
środa, 22 maja 2019, 09:47

Pościg za kierowcą VW

Uciekał przed policją, brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników...