NaStyku.pl

15 punktów karnych i tysiąc złotych mandatu

183 km/h - z taką prędkością w terenie zabudowanym jechał 27-letni motocyklista. W ciągu kilku minut mężczyzna pozbył się prawa jazdy, otrzymał 15 punktów karnych i mandat w wysokości 1 tys. zł.
Policja / zdjęcie ilustracyjne
Policja / zdjęcie ilustracyjne

Prosty odcinek drogi nie gwarantuje bezpieczeństwa

Często zapominają o tym kierowcy, szczególnie poruszający się DW 296 w powiecie zgorzeleckim. Nie zważają na znaki drogowe, ograniczenia prędkości, możliwość spotkania patroli drogówki w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory. Prosty odcinek drogi „prowokuje” ich do rozwijania prędkości. Podobnie było w tym przypadku…

O 133 km/h za szybko

Na DW 296 w Czerwonej Wodzie funkcjonariusze zwrócili uwagę na motocyklistę, który poruszał się bardzo dynamicznie. Mężczyzna jechał w sposób nieprzewidywalny, a także gwałtownie przyśpieszał i wyprzedzał na podwójnej ciągłej. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h pędził z prędkością 183 km/h. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli. Okazało się, że nie posiadał on kategorii do prowadzenia motocykla – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Ta jazda sporo kosztowała 27-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. zł. Mundurowi dopisali do jego konta 15 punktów karnych i zatrzymali prawo jazdy.

Kierowcy kochają drogę wojewódzką 296

Ale bez wzajemności… Od początku tego roku na tej drodze doszło aż do 4 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 4 zostały ranne. Ponadto, na terenie całego powiatu zgorzeleckiego policjanci zatrzymali 171 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. W całym powiecie doszło, aż do 28 wypadków, w których zginęło 7 osób.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Zgorzeleccy policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy również od nas.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Symboliczny pogrzeb węgla brunatnego pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego - zdjęcie nr 24

Dolnośląski Alarm Smogowy: Brunatne dopalacze z Bogatyni nadal w sprzedaży

Życie
poniedziałek, 21 października 2019, 16:35
Pełnomocnik Rządu ds. Programu „Czyste Powietrze” oraz Dolnośląski Alarm Smogowy wzywają Kopalnię Turów do zaprzestania sprzedaży detalicznej węgla brunatnego. Pod oknami Marszałka Województwa Dolnośląskiego zorganizowali specjalny happening.

Zobacz również