NaStyku.pl

Tygodnik Solidarność o Zawadzie i Gosk

W najnowszym wydaniu Tygodnika Solidarność ukazał się obszerny artykuł o Sławomirze Zawadzie i Stelli Gosk, którzy w czasie kiedy zasiadali w zarządzie spółki GPO mieli zlecać pracownikom prace wykończeniowe na prywatnych posesjach.
Tygodnik Solidarność
Tygodnik Solidarność

Dziennikarz Andrzej Berezowski powołuje się na relacje obecnych i byłych pracowników Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Bogatyni. Według nich Sławomir Zawada zlecił kilku osobom zatrudnionym w spółce wykonanie remontu kawalerki w Zgorzelcu, a także prac wykończeniowych polegających m.in. na układaniu chodnika czy pielęgnowaniu zieleni na prywatnej posesji w Zawidowie. Podobnie miała robić Stella Gosk.

Najpierw my tam robiliśmy po godzinach, czy jakoś tak. A później w czasie pracy w GPO zaczęliśmy tam jeździć. Podpisywaliśmy listę, lufa i do prezesa. Robiliśmy chodniki. Parę razy tak było. Później pracownicy GPO jeździli tam non stop. Non stop – miał tak powiedzieć dziennikarzowi jeden z pracowników, do którego udało mu się dotrzeć.

Bereziak poinformował, że pracownicy dostawali za to niewielką gratyfikację, na przykład w postaci obiadu oraz premię z gminnej spółki.

"Tygodnik" opisuje także kwestię wypłaty 60 tys. zł ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w GPO – do czasu objęcia przez Zawadę stanowiska prezesa spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Obecny zarząd GPO twierdzi, że tylko w przypadku rozwiązania umowy o pracę można wypłacić ekwiwalent za zaległy urlop i domaga się zwrotu pieniędzy. Zawada bowiem nie odszedł z GPO. Jest na bezpłatnym urlopie, który wykorzystuje na pracę w PGE – czytamy w artykule.

Dziennikarz poruszył również temat nieprawidłowości dotyczących gospodarki śmieciami wykazanych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Ani Zawada, ani Gosk nie skomentowali przedstawionych w materiale informacji. "Tygodnikowi" nie udało się z nimi skontaktować.

Cały artykuł można przeczytać w Tygodniku Solidarność, który można nabyć w wersji papierowej lub elektronicznej – tutaj.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dla czytelników NaStyku.pl mamy do rozdania 10 miejskich kalendarzy

Mamy dla was kalendarze

Życie
czwartek, 06 grudnia 2018, 15:03
Żeby Wasze dni w 2019 roku były tylko szczęśliwe, do ich odmierzania, zaznaczania i planowania mamy dla Was nowy miejski, zgorzelecki kalendarz.
Jeśli wierzyć muzykom z Rocal Fuza, Sheeran bawił się w Rajsku na wieczorze kawalerskim

Nie bądź skąpy, bądź jak Ed

Życie
środa, 05 grudnia 2018, 21:37
Wystarczy około tysiąc euro za dobę i każdy może się poczuć jak Ed Sheeran - wynająć zamek i balować w nim z przyjaciółmi.

Zobacz również

W ogrzewalni w schronisku brata Alberta nawet osoby pod wpływem alkoholu mogą przeczekać mrozy
Życie
środa, 05 grudnia 2018, 10:43

Obojętność zabija

Śpi na ławce w parku? Na pewno pijany! To jak...