NaStyku.pl

Ponad 2 mln zł na wymianę pieców. Miasto czeka na umowę

2,1 mln zł – w takiej kwocie WFOŚiGW we Wrocławiu przyznał Gminie Miejskiej Zgorzelec pożyczkę na realizację zadania pn. "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego".
Dofinansowaniem objęci zostaną mieszkańcy, których nieruchomości wskazano we wniosku o pożyczkę.
Dofinansowaniem objęci zostaną mieszkańcy, których nieruchomości wskazano we wniosku o pożyczkę.

Nie wyznaczono jednak jeszcze terminu podpisania umowy. Miasto liczy, że nastąpi to niebawem.

Aktualnie Miasto Zgorzelec czeka na wyznaczenie terminu podpisania stosownych umów z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Jest to niezbędny warunek do podjęcia dalszych działań związanych z refundacją kosztów wymiany pieców i kotłów opalanych paliwem stałym na ekologiczne. Pożyczka jest zwrotna (z możliwością umorzenia do 50% po 2 latach, a oprocentowanie wynosi 2,7%) i będzie spłacana przez miasto.

W Zgorzelcu wstępne deklaracje o zainteresowaniu częściową refundacją kosztów wymiany przestarzałych źródeł ciepła na nowoczesne i przyjazne środowisku złożyło 246 zainteresowanych. Umowy z mieszkańcami będą podpisywane dopiero po podpisaniu umowy pożyczki pomiędzy miastem i WFOŚiGW. Wydział Infrastruktury Środowiska i Spraw Mieszkaniowych poinformuje każdego indywidualnie o możliwości podpisania umowy o dotację. Rozliczenie dofinansowania nastąpi po wykonaniu przez beneficjenta rozliczenia zgodnie z warunkami umowy i po przedstawieniu stosownych dokumentów.

Częściowa refundacja obejmie tylko tych mieszkańców, którzy w ubiegłym roku złożyli deklarację wstępną i zostali uwzględnieni w załączniku do wniosku złożonego przez miasto o pożyczkę do WFOŚiGW. Lista lokalizacji przewidzianych do refundacji jest zamknięta i każdy wnioskodawca znajdujący się na niej i spełniający kryteria programowe otrzyma środki. W pierwszej kolejności pieniądze powinni otrzymać ci mieszkańcy, którzy przed złożeniem wniosku wymienili ogrzewanie na ekologiczne, zgodne z zapisami programu.

Sprawę dofinansowania wymiany pieców na nowe ekologiczne źródła ciepła prowadzą pracownicy wydziałów: infrastruktury, środowiska i spraw mieszkaniowych - pokój 215; tel.: 75 77 599 44.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

fot. CBŚP
Życie
czwartek, 14 lutego 2019, 23:37

Korupcja w Bogatyni

Policjanci CBŚP i KWP wspólnie z prokuratorami z Wrocławia wyjaśniają...