NaStyku.pl

Policjanci podejrzani o udział w zorganizowanych grupach przestępczych

Udział w zorganizowanych grupach przestępczych, pomocnictwo w obrocie narkotykami, łapownictwo, utrudnianie postępowań karnych – to część zarzutów, które usłyszeli policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymani przez Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

8 stycznia 2019 r. Biuro Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymało dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Bogatyni oraz Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, a także byłego policjanta. Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem narkotykami.

Śledczy informują, że funkcjonariusze dopuścili się również innych przestępstw, m.in. przyjmowali korzyści majątkowe w zamian za zaniechanie czynności służbowych oraz informacje o planowanych postępowaniach karnych, a także pomagali w obrocie substancjami psychotropowymi i utrudniali postępowania karne.

Policjanci uczynili sobie z procederu łapownictwa stałe źródło dochodu. Dwóm z podejrzanych funkcjonariuszy zarzucono między innymi przyjmowanie korzyści majątkowych w łącznej kwocie przekraczającej 400 tysięcy złotych. Innemu zatrzymanemu zarzucono między innymi udział w pobiciu. Do przestępstw objętych zarzutami dochodziło na terenie powiatu zgorzeleckiego w okresie od 2007 do 2017 roku – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im przestępstw. 9 stycznia prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wnioski o tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Grozi im nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Opisane czynności są efektem prowadzonych przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze i inne jednostki prokuratury śledztw dotyczących zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i obrotem znacznymi ilościami substancji psychotropowych na terenie województwa dolnośląskiego – dodaje prokurator.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...