NaStyku.pl

Nowy zastępca komendanta zgorzeleckiej straży pożarnej

Mł. kpt. Grzegorz Fleszar został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.
St. bryg. Adam Konieczny, mł. kpt. Grzegorz Fleszar, st. kpt. Artur Czułajewski, bryg. Łukasz Winkowski (fot.: KW PSP Wrocław)
St. bryg. Adam Konieczny, mł. kpt. Grzegorz Fleszar, st. kpt. Artur Czułajewski, bryg. Łukasz Winkowski (fot.: KW PSP Wrocław)

Nominację na nowe stanowisko wręczył mu dolnośląski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Adam Konieczny, który podkreślił, że każdy awans niesie za sobą satysfakcję, jest wyrazem uznania i zaufania, ale także nakłada nowe obowiązki i zadania, z którymi trzeba się zmierzyć.

W przypadku mł. kpt. Grzegorza Fleszara niewątpliwie wielkim atutem jest to, że od początku swojej zawodowej służby tj. od 2005 r. jest związany ze zgorzelecką komendą. Zna więc realia tej jednostki na wylot. Zwłaszcza, że w minionych latach pełnił służbę na stanowiskach ratownika w JRG PSP, a także w sekcji kontrolno-rozpoznawczej komendy. Dowodził też wieloma akcjami ratowniczo-gaśniczymi, z których najbardziej spektakularna miała miejsce w 2010 r., kiedy to podczas walki z powodzią w Głogowie wykazał się ofiarnością i odwagą.

Obecnie stoją przed nim nowe wyzwania, na które jak zapewnia odpowie dalszą wzorową służbą.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...