NaStyku.pl

Nakręć się na pomoc dla Kaspra!

Plastikowe nakrętki, z pozoru błaha rzecz, a tak skutecznie można dzięki nim pomóc! Wiedzą o tym uczniowie zgorzeleckiego "Górnika", którzy po raz kolejny zorganizowali akcję "nakrętka". W ten sposób wesprą 9-letniego Kaspra borykającego się z białaczką.
Trwa zbiórka plastikowych nakrętek
Trwa zbiórka plastikowych nakrętek

Każdy z nas codziennie odkręca butelki. Plastikowe nakrętki zazwyczaj trafiają do kosza na śmieci, ale okazuje się, że mogą one pomóc w ratowaniu życia i zdrowia. Jak? Za takie właśnie korki można opłacić zajęcia rehabilitacyjne oraz kosztowne kuracje lub kupić wózki dla osób niepełnosprawnych. Warunek jest tylko jeden, trzeba ich uzbierać naprawdę dużo. W pojedynkę jest to raczej niemożliwe, ale siła tkwi w grupie.

Doskonale o tym wiedzą uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu, którzy od kilku lat skutecznie prowadzą akcję "nakrętka". Przez cały rok zbierają plastikowe korki i przekazują je fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, która opiekuje się małymi pacjentami Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

W tym roku młodzież postanowiła pomóc 9-letniemu Kasprowi, u którego w maju zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną. Chłopiec jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu. Przygotowuje się do trzeciego etapu chemioterapii, a dodatkowe leczenie, które nie jest refundowane przez NFZ wymaga dodatkowych nakładów finansowych.

Pierwsze nakrętki zostały przekazane fundacji pod koniec października. Na tym jednak nie koniec, akcja wciąż trwa. Uczniowie zachęcają mieszkańców i instytucje do wspólnej pomocy. Nakrętki można przynosić codziennie do szkoły przy ul. Powstańców Śląskich 1. Koordynatorem akcji jest Waldemar Woźniak – nauczyciel i wiceprzewodniczący Rady Miasta w Zgorzelcu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

fot. CBŚP
Życie
czwartek, 14 lutego 2019, 23:37

Korupcja w Bogatyni

Policjanci CBŚP i KWP wspólnie z prokuratorami z Wrocławia wyjaśniają...