NaStyku.pl

Bezpieczeństwo podczas WOŚP

Policjanci w całym kraju, jak również na terenie powiatu zgorzeleckiego, będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach możemy spodziewać się większej ilości patroli.
Puszka WOŚP 2019
Puszka WOŚP 2019

Funkcjonariusze prewencji będą patrolować ulice i monitorować miejsca, gdzie będą odbywały się różnego rodzaju imprezy towarzyszące WOŚP. Będą zwracać uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy i kwestujących dzieci. Osoby zainteresowane będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat zbiórki.

Policjanci służb operacyjnych będą monitorować ciągi komunikacyjne i miejsca gromadzenia się uczestników WOŚP, by zapobiec zdarzeniom o charakterze kryminalnym. Jeszcze przed finałem mundurowi przekażą wolontariuszom informacje na temat zasad bezpieczeństwa podczas zbiórki pieniędzy oraz informacje o mogących wystąpić zagrożeniach.

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka - naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka naszej Fundacji oraz kod QR.

 

Wzór identyfikatora WOŚP

Stróże prawa radzą także wolontariuszom, by zbiórki prowadzić w bezpiecznych miejscach, np. w miejscach dobrze oświetlonych i objętych monitoringiem, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszych. Odradzają kwestowanie w miejscach mało uczęszczanych i rejonach niebezpiecznych. Najbezpieczniej zbierać pieniądze w grupach. Szczególnie ważne jest, aby wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki, poruszać się w grupie, korzystać z pomocy znajomych i bliskich.

Policja apeluje o to, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz / fot.  Renata Dąbrowska / Facebook: Paweł Adamowicz

AKTUALIZACJA: Dwa dni żałoby narodowej. W regionie zawyją syreny alarmowe

Życie
piątek, 18 stycznia 2019, 13:44
Na terenie powiatu zgorzeleckiego zawyją syreny alarmowe.W ten sposób powiat odda hołd zmarłemu Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi. Mieszkańcy Zgorzelca planują się także spotkać przy Krzyżu Milenijnym, by w ciszy zapalić ostatnie światełko pamięci.

Zobacz również

Nielegalne automaty do gier hazardowych zarekwirowane przez zgorzeleckich policjantów / fot. KPP Zgorzelec
Życie
czwartek, 17 stycznia 2019, 11:30

Cztery automaty bez licencji

Cztery automaty do gier hazardowych zabezpieczyli legniccy funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie...
Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.
Życie
środa, 16 stycznia 2019, 09:03

Uciekał przed policją

Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 22-latka, który kierując...