NaStyku.pl

Życie

Gramy dla Kacpra.

Zagrają dla Kacpra!

Życie
piątek, 16 marca 2018, 08:24
18 marca o godz. 18:00 koszykarze PGE Turowa Zgorzelec ponownie zagrają w szczytnym celu. W PGE Turów Arenie rozegra się nie tylko walka o zwycięstwo nad Polpharmą Starogard Gdański, ale także o szybszy powrót do zdrowia Kacpra Szalkowskiego.
W marcu jak w garncu.

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Życie
czwartek, 15 marca 2018, 11:35
Czeka nas powrót zimy – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Termometry mogą pokazać nawet kilkanaście stopni poniżej zera.
Skorzystaj z darmowego przeglądu i zyskaj pewność, że Twoje auto jest gotowe do drogi!

Sprawdź, czy masz sprawne auto

Życie
czwartek, 15 marca 2018, 10:37
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu organizuje akcję sprawdzania stanu technicznego pojazdów przed sezonem letnim. Darmowe przeglądy przeprowadzą uczniowie klas samochodowych pod opieką nauczycieli.
fot.: KPP Zgorzelec

Kolejni jednoręcy bandyci zatrzymani

Życie
środa, 14 marca 2018, 15:26
Policjanci podczas kolejnych wspólnych działań z celnikami zabezpieczyli na terenie powiatu zgorzeleckiego trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich właścicielowi grozi 300 tys. zł grzywny i kara pozbawienia wolności.
Czas pomyśleć o wielkanocnych stroikach. | Grafika UM Zgorzelec

Wystawco, zaprezentuj swoje produkty na jarmarku!

Życie
środa, 14 marca 2018, 14:30
Zajmujesz się wytwarzaniem lokalnych produktów? A może sztuką ludową lub rękodzielnictwem? Dobrze się składa! Każdy artysta, rzemieślnik i producent regionalnej żywości może stanąć ze straganem podczas II Jarmarku Wielkanocnego w Miejskim Domu Kultury.
W maju zakończą się prace związane z oświetleniem podwórka w obrębie ul. Plater, Czachowskiego, Warszawskiej.|fot.: UM Zgorzelec

Budowa oświetlenia podwórka

Życie
środa, 14 marca 2018, 09:13
Na podwórku w obrębie ulic: E. Plater, D. Czachowskiego, Warszawskiej i Bohaterów Getta w Zgorzelcu będzie jaśniej. Urząd Miasta przekazał wykonawcy plac budowy, który ma ponad 80 dni na budowę oświetlenia tego terenu.
Od 19 marca będzie obowiązywał nowy rozkład komunikacji miejskiej | fot.: UM Zgorzelec

Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

Życie
poniedziałek, 12 marca 2018, 13:06
19 marca br. zmienią się godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej na liniach 1, 2S oraz 3. Wprowadzone korekty w rozkładach jazdy są dostosowane do planów lekcyjnych zgorzeleckich szkół, tak by umożliwić uczniom dojazd na lekcje i powrót do domu.
Na wielu liniach nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów, a rozkład jazdy będzie podawany w kilku wariantach.

Jakie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na Dolnym Śląsku?

Życie
sobota, 10 marca 2018, 21:02
W niedzielę, 11 marca zacznie obowiązywać wiosenny rozkład jazy pociągów. Nowy plan będzie obowiązywać do 9 czerwca. Sprawdź, jakie będą zmiany w kursowaniu pociągów na terenie województwa dolnośląskiego.
W weekend mieszkańcy oraz turyści będą mogli skorzystać z pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu. fot.:UM Zgorzelec

Weekend za pół ceny na zgorzeleckim basenie

Życie
piątek, 09 marca 2018, 11:14
Dzisiaj rozpoczyna się czwarta edycja akcji "Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny". Do niedzieli mieszkańcy oraz turyści mogą skorzystać z ofert obiektów sportowo-rekreacyjnych, muzeów, teatrów i hoteli, które oferują swoje usługi za połowę ceny.
Co takiego sprawiało, że Dobromir był tak ważną figurą na geopolitycznej szachownicy?

Dziedzictwo Dobromira, czyli tajemnicze początki Górnych Łużyc

Życie
czwartek, 14 lutego 2019, 13:57
Tysiąc lat temu zakończyły się kilkunastoletnie boje cesarza Henryka II i księcia Bolesława Chrobrego. Ważną rolę w tych zmaganiach odegrał niewielki słowiański kraik u stóp Sudetów Zachodnich: późniejsze Górne Łużyce.