NaStyku.pl

Życie

Dni Otwarte w "Emilce"

Życie
wtorek, 20 marca 2018, 09:19
Przed gimnazjalistami jedna z najważniejszych decyzji życiowych – wybór dalszej ścieżki kształcenia. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu postanowił zorganizować Dni Otwarte, by zachęcić do składania u nich dokumentów.
Po tzw. metodzie

Cyberprzestępcy podszywają się pod prezesów firm

Życie
piątek, 16 marca 2018, 14:23
Zgorzeleccy funkcjonariusze ostrzegają przed nową formą oszustw. Na policję zgłaszają się właściciele firm, którzy twierdzą, że ktoś podszywa się pod nich w sieci i zleca pracownikom wykonanie przelewów na obce konta bankowe.
Materiały prasowe Urzędu Miasta Zgorzelec

Czyste powietrze dla najmłodszych

Życie
niedziela, 18 marca 2018, 12:47
Na polecenie burmistrza wszystkie publiczne przedszkola i żłobek miejski w Zgorzelcu kupiły i zainstalowały urządzenia poprawiające jakość powietrza w salach zabaw i leżakowania. Łączny koszt ich zakupu to ok. 30 tys. zł.
Fot.: nasze-zoo.pl

Pamięć o Powstaniu Tybetańskim

Życie
piątek, 16 marca 2018, 13:24
Burmistrz wydziału kultury Miasta Görlitz Dr. M. Wieler oraz Dyrektor Naszego Zoo Dr. S. Hammer ponownie wywiesili tybetańską flagę ze śnieżnymi lwami, na znak pamięci o Powstaniu Tybetańskim z 10 marca 1959 roku oraz solidarności z ludnością tybetańską.
Gramy dla Kacpra.

Zagrają dla Kacpra!

Życie
piątek, 16 marca 2018, 08:24
18 marca o godz. 18:00 koszykarze PGE Turowa Zgorzelec ponownie zagrają w szczytnym celu. W PGE Turów Arenie rozegra się nie tylko walka o zwycięstwo nad Polpharmą Starogard Gdański, ale także o szybszy powrót do zdrowia Kacpra Szalkowskiego.
W marcu jak w garncu.

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Życie
czwartek, 15 marca 2018, 11:35
Czeka nas powrót zimy – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Termometry mogą pokazać nawet kilkanaście stopni poniżej zera.
Skorzystaj z darmowego przeglądu i zyskaj pewność, że Twoje auto jest gotowe do drogi!

Sprawdź, czy masz sprawne auto

Życie
czwartek, 15 marca 2018, 10:37
Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu organizuje akcję sprawdzania stanu technicznego pojazdów przed sezonem letnim. Darmowe przeglądy przeprowadzą uczniowie klas samochodowych pod opieką nauczycieli.
fot.: KPP Zgorzelec

Kolejni jednoręcy bandyci zatrzymani

Życie
środa, 14 marca 2018, 15:26
Policjanci podczas kolejnych wspólnych działań z celnikami zabezpieczyli na terenie powiatu zgorzeleckiego trzy nielegalne automaty do gier hazardowych. Ich właścicielowi grozi 300 tys. zł grzywny i kara pozbawienia wolności.
Czas pomyśleć o wielkanocnych stroikach. | Grafika UM Zgorzelec

Wystawco, zaprezentuj swoje produkty na jarmarku!

Życie
środa, 14 marca 2018, 14:30
Zajmujesz się wytwarzaniem lokalnych produktów? A może sztuką ludową lub rękodzielnictwem? Dobrze się składa! Każdy artysta, rzemieślnik i producent regionalnej żywości może stanąć ze straganem podczas II Jarmarku Wielkanocnego w Miejskim Domu Kultury.
W maju zakończą się prace związane z oświetleniem podwórka w obrębie ul. Plater, Czachowskiego, Warszawskiej.|fot.: UM Zgorzelec

Budowa oświetlenia podwórka

Życie
środa, 14 marca 2018, 09:13
Na podwórku w obrębie ulic: E. Plater, D. Czachowskiego, Warszawskiej i Bohaterów Getta w Zgorzelcu będzie jaśniej. Urząd Miasta przekazał wykonawcy plac budowy, który ma ponad 80 dni na budowę oświetlenia tego terenu.