NaStyku.pl

Uwaga! W aptekach na terenie powiatu zgorzeleckiego nie zrobisz testu na COVID-19

Jeśli szukacie w powiecie zgorzeleckim apteki, w której można wykonać bezpłatny test antygenowy na COVID-19, to podpowiadamy… W ŻADNEJ! Póki co, ani jedna placówka nie zgłosiła się do programu.
COVID-19 / zdjęcie ilustracyjne / pexels.com
COVID-19 / zdjęcie ilustracyjne / pexels.com

Wszystko wskazuje, że ogłoszony na piątkowej konferencji, program bezpłatnych testów na COVID-19 w aptekach, może skończyć się wielkim fiaskiem. Według zapowiedzi ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, od czwartku (27.01) darmowe testy antygenowe miały być dostępne w każdej aptece. Na zapowiedziach się skończyło, a do powszechności takiego testowania daleka droga. Dlatego nie szturmujcie aptek! W całej Polsce do programu przystąpiły póki co tylko 64 placówki! W powiecie zgorzeleckim nie przetestujemy się w ani jednej aptece!

Cały ten program to nieporozumienie! Pacjenci już od kilku dni przychodzą i dopytują o możliwość darmowego przetestowania się na COVID-19. Odchodzą z kwitkiem. Z pretensjami, bo przecież KAŻDA APTEKA miała wykonywać testy – mówi naszej redakcji farmaceutka, pracująca w jednej ze zgorzeleckich aptek. – Tego nie da się wprowadzić w przeciągu kilku dni. Nie mamy warunków do pobierania wymazów. Pobieranie w okienku, przy kasie, nie wchodzi w grę! – dodaje.

Warto tu zaznaczyć, że o tym czy w danej aptece będą wykonywane testy na koronawirusa decyduje właściciel – podmiot, który prowadzi placówkę. Konieczne też są odpowiednie warunki lokalowe i przeszkolony personel.

Aptekarze w powiecie zgorzeleckim podkreślają, że problem stanowi spełnienie określonych wymogów sanitarno-epidemiologicznch, które zagwarantują komfort i bezpieczeństwo nie tylko testowanym, ale także klientom apteki czy pracownikom.

Według danych GUS na 10 stycznia 2022 r., w Polsce funkcjonuje 11 911 aptek. Tylko 64 placówki przystąpiły do programu darmowego testowania (stan na 27.01.22).

Listę aptek, w których można wykonać bezpłatny znajdziecie tutaj: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran#apteki

.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również