NaStyku.pl

Sprawca śmiertelnego wypadku w Koźminie został zatrzymany przez niemiecką policję

25-letni Dominik H. podejrzewany o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Koźminie pod Zgorzelcem został zatrzymany przez niemieckich policjantów.
Śmiertelny wypadek na DW352 na wysokości Koźmina / fot. KP PSP Zgorzelec
Śmiertelny wypadek na DW352 na wysokości Koźmina / fot. KP PSP Zgorzelec

Poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz krajowego listu gończego Dominik H. został zatrzymany w piątek (16.07) przez niemieckich policjantów. Informację tę potwierdziła w niedzielę Polskiej Agencji Prasowej mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego KWP we Wrocławiu. 25-latek w ciągu kilku najbliższych dni ma zostać przekazany polskiej stronie. Na oficjalny komunikat prokuratury trzeba jednak poczekać, co jest związane z procedurą przekazania przez stronę niemiecką całej dokumentacji.

H. ukrywał się przed organami ścigania od wypadku, czyli 6 czerwca. Przypomnijmy, że mężczyzna miał spowodować wypadek, w którym zginęło 3-letnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice. Kilka dni później sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu wobec podejrzanego 3-miesięczego aresztu.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia może trafić do więzienia na maksymalnie 12 lat.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Planowany przebieg trasy rowerowej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku"

Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 13:27
Wyznaczono wstępny przebieg trasy rowerowej wzdłuż Nysy Łużyckiej w ramach projektu „Rowerowa przygoda na Trójstyku – transgraniczna koncepcja ścieżek rowerowych na terenie Gminy Bogatynia”.
Zawsze warte odwiedzenia - potomstwo olbrzymich szarych kangurów / fot. www.zoo-goerlitz.de, A. Kolar

Zamknięcie Zoo Goerlitz nie wchodzi w grę

Życie
środa, 04 sierpnia 2021, 09:28
Nie tak wyobrażał sobie początek tygodnia dyrektor goerlitziego zoo dr Sven Hammer. Poniedziałkowy artykuł w „Sächsische Zeitung” zatytułowany "Szef zoo w Görlitz myśli o zamknięciu" słusznie wywołał poruszenie.

Zobacz również