NaStyku.pl

Wypadek w Koźminie: Prokurator wystąpił o tymczasowy areszt dla Dominika H.

Do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu trafił wniosek o tymczasowy areszt dla Dominika H. – podejrzanego o spowodowanie wypadku w Koźminie, w którym zginął 3-letni chłopiec. Mężczyzna wciąż jest poszukiwany.
Śmiertelny wypadek na DW352 na wysokości Koźmina / fot. KP PSP Zgorzelec
Śmiertelny wypadek na DW352 na wysokości Koźmina / fot. KP PSP Zgorzelec

Tożsamość sprawcy ustalona

Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu o tymczasowy areszt dla 25-letniego Dominika H. – sprawcy wypadku, w którym zginęło niespełna 3-letnie dziecko, a kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala.

Jeśli uzyskamy takie postanowienie sądu, to zgodnie z procedurą będziemy mogli wydać list gończy i starać się o Europejski Nakaz Aresztowania. Bierzemy pod uwagę, że mężczyzna może przebywać za granicą – informuje prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Policja szuka świadków

Przypominamy, że do wypadku doszło 6 czerwca około godziny 15:30 na DW 352 na wysokości Koźmina. Jako pierwsi na miejscu pojawili się dwaj strażacy ze zgorzeleckiej jednostki, którzy przejeżdżali tą drogą. To oni udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że przyczyną tego wypadku była utrata kontroli nad pojazdem marki Audi, który zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem marki VW – mówi prokurator Tomasz Czułowski.

Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować niespełna 3-letniego dziecka. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala. Według relacji świadków sprawca wypadku wykorzystał moment nieuwagi i uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu pozostał nietrzeźwy pasażer, który jechał z Dominikiem H. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka.

Wszystkich świadków zdarzenia oraz kierujących posiadających wideorejestratory prosimy o kontakt osobisty, bądź telefoniczny pod numerem 47 87 322 50; 47 87 322 00. Prosimy również o kontakt osoby posiadające jakiekolwiek informacje istotne dla przedmiotowej sprawy – apeluje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Dominik H. usłyszy zarzuty

25-latek usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także ucieczki z miejsca zdarzenia, za co grozi mu do 12 lat więzienia.

Śmiertelny wypadek na DW352 na wysokości Koźmina / fot. KP PSP Zgorzelec

Śmiertelny wypadek na DW352 na wysokości Koźmina / fot. KP PSP Zgorzelec

 Śmiertelny wypadek na DW352 na wysokości Koźmina / fot. KP PSP Zgorzelec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również