NaStyku.pl

Mieszkanie Plus w Zgorzelcu już niebawem w budowie – spółka PFR Nieruchomości poszukuje wykonawcy osiedla

Ruszyło postępowanie, które ma wyłonić Generalnego Wykonawcę osiedla przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu. Przedsięwzięcie jest realizowane przez spółkę PFR Nieruchomości w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.
Wizualizacja nowych bloków przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu
Wizualizacja nowych bloków przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu

Budowa powinna ruszyć najpóźniej wiosną przyszłego roku.

W Zgorzelcu powstanie pięć budynków cztero- i pięciokondygnacyjnych, które pomieszczą 221 mieszkań wykończonych w standardzie podstawowym, których łączna powierzchnia użytkowa to  11 372 m2. Przedmiotem postępowania jest budowa osiedla wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Termin składania ofert upływa 7 października. Więcej informacji o trwającym postępowaniu znajduje się na stronie https://nieruchomosci.pfr.pl/ w zakładce „przetargi”.

Osiedle zostało zaprojektowane przez warszawską pracowanie S.A.M.I. Architekci. Projektanci zaproponowali proste w formie budynki, które zyskują indywidualny charakter dzięki zróżnicowanym elementom w ludzkiej skali – balkonom, wejściom i przestrzeniom wytwarzającym się pomiędzy nimi. Zgodnie z założeniami ma być to osiedle bez barier architektonicznych, dzięki czemu będzie przyjazne zarówno dla rodzin z małymi dziećmi jak i osób starszych i niepełnosprawnych. Zatopione w zieleni budynki mają kreować przyjazne, dostępne dla mieszkańców, kameralne przestrzenie. Przewidziano też plac zabaw i zielone tereny rekreacyjne pozwalające mieszkańcom na nawiązywanie kontaktów sąsiedzkich.

W bezpośrednim sąsiedztwie projektowanej inwestycji znajduje się hala widowiskowo-sportowa PGE Turów Arena oraz szpital. W bliskiej odległości zlokalizowane są przystanki autobusowe, szkoła, przedszkole, żłobek, a także liczne sklepy spożywcze i punkty gastronomiczne.

Decyzja o przystąpieniu do rynkowego wariantu rządowego programu budowy mieszkań zapadła w 2017 roku. Podejmując ją, burmistrz Rafał Gronicz kierował się analizami lokalnego rynku mieszkaniowego i potrzebami mieszkaniowymi osób związanych zawodowo z naszym miastem i jego okolicami, w tym z sąsiednim Görlitz.

Zależy mi na ofercie mieszkaniowej, która zachęci wyjeżdżających na studia do powrotu do Zgorzelca, a pracujących w naszym mieście i okolicach - do osiedlania się tu na stałe – wyjaśniał burmistrz, który program budowy mieszkań „Mieszkanie w Zgorzelcu” uczynił jednym z punktów swojego programu wyborczego w 2018 roku.

Badania ankietowe przeprowadzone pod koniec 2017 roku potwierdziły trafność decyzji o przystąpieniu do współpracy z PFR Nieruchomości. Zainteresowanie najmem bądź najmem z opcją stopniowego dochodzenia do własności zadeklarowało wiele osób, wśród których nie brakowało młodych rodzin i osób, które myślą o usamodzielnieniu.

Mieszkanie Plus w Zgorzelcu. Zobacz wizualizację!

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

MPGK Zgorzelec

Ważna informacja dla właścicieli nieruchomości niezamieszkałych

Życie
piątek, 25 września 2020, 10:15
Burmistrz Miasta Zgorzelec informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Zgorzelec nr 180/2020 z dnia 21 sierpnia 2020 r. zmienione zostały zasady odbioru odpadów z nieruchomości niezamieszkałych, na których jednak powstają odpady komunalne.

Zobacz również