NaStyku.pl

Mieszkanie Plus w Zgorzelcu. Zobacz wizualizację!

Zobacz wizualizację osiedla budowanego w ramach programu Mieszkanie Plus przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu. Obecnie trwają procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na II kwartał 2020 r.
Wizualizacja nowych bloków przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu
Wizualizacja nowych bloków przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu

Kiedy w Zgorzelcu rozpocznie się budowa Mieszkań Plus?

Osiedle, w ramach programu Mieszkanie Plus, powstanie przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu. Obecnie pracownia S.A.M.I. Architekci jest na etapie projektowania 220 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 11 300 metrów kwadratowych.

Grunt, na którym planowana jest inwestycja został wskazany do realizacji rządowego programu przez samorząd. Ze względu na bariery, jakie napotkaliśmy podczas przygotowywania inwestycji harmonogram uległ zmianie. W chwili obecnej jesteśmy na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę – informuje naszą redakcję Ewa Syta, rzecznik prasowy PFR Nieruchomości.

Pierwsze prace budowlane, na liczącej ponad 1,7 ha działce, mają rozpocząć się w II kwartale 2020 r.

Ponad 200 nowych mieszkań w Zgorzelcu

Na nowym osiedlu wybudowanych zostanie pięć bloków 4- i 5-kondygnacyjnych. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie ponad 50 metrów kwadratowych. Najmniejsze kawalerki będą mieć powierzchnię 30 metrów kwadratowych, a największe 4-pokojowe ponad 69 metrów kwadratowych. W pobliżu powstanie również parking na 220 samochodów.

Chcemy zaprojektować osiedle bez barier architektonicznych dzięki czemu będzie przyjazne zarówno dla rodzin z małymi dziećmi jak i osób starszych i niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Zatopione w zieleni budynki kreują przyjazne, dostępne dla mieszkańców, kameralne przestrzenie. Przewidziano też plac zabaw i zielone tereny rekreacyjne pozwalające mieszkańcom na nawiązywanie kontaktów sąsiedzkich. Cały układ komunikacyjny i parkingowy dosłownie jest poprzerastany zielenią – podkreślał w lutym br. Piotr Kuflewski z pracowni S.A.M.I. Architekci, podczas podpisania umowy na wykonanie dokumentacji projektowej z PFR Nieruchomości.

Nabór do programu Mieszkanie Plus w Zgorzelcu

W Zgorzelcu, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do programu Mieszkanie Plus ruszy pół roku przed zakończeniem budowy. Ta według planu ma trwać około 24 miesięcy, czyli powinna zakończyć się w II kwartale 2022 r. Nabór zostanie przeprowadzony w oparciu o kryteria zaproponowane przez miasto w drodze uchwały rady miasta.

Tak będzie wyglądać osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus w Zgorzelcu

Tak będzie wyglądać osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus w Zgorzelcu

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Odzyskany sprzęt / fot. KPP Zgorzelec

Włamywacze zatrzymani. Czekał na nich właściciel obiektu

Życie
piątek, 29 maja 2020, 09:04
Sporo lat za kratami grozi trzem mężczyznom, którzy dwukrotnie włamali się do jednego ze zgorzeleckich obiektów użytkowych. Za drugim razem właściciel przygotował zasadzkę. Ujął złodziei na gorącym uczynku.

Zobacz również