NaStyku.pl

Kolejny ksiądz z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych, którzy mięli z nim kontakt!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgorzelcu szuka wiernych, którzy w niedzielę (11 października) uczestniczyli w mszy świętej w Sieniawce, Porajowie lub Opolnie Zdroju bądź mieli kontakt z ks. Markiem Rydzym.
Kościół Sieniawka
Kościół Sieniawka

Na początku tygodnia informowaliśmy o proboszczu Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Porajowie, u którego testy wykazały zakażenie koronawirusem. Teraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgorzelcu szuka wiernych, którzy mieli kontakt z innym duchownym z Dekanatu Bogatynia – ks. Markiem Rydzym. W niedzielę, 11 października, ksiądz odprawiał msze święte w Sieniawce, Porajowie i Opolnie Zdroju.

Wszystkie osoby, które miały w tym czasie kontakt z księdzem proszone są o kontakt z sanepidem pond numerem telefonu 75 64 94 545, w godzinach 8:30-14:00.

W powiecie zgorzeleckim mamy 72 aktywne przypadki

Z danych przekazanych w środę (14.10) przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zgorzelcu Andrzeja Kellnera wynika, że na terenie powiatu zgorzeleckiego kwarantanną objętych jest 580 mieszkańców, a nadzorem epidemiologicznym 110. Podejrzane o zakażenie korona wirusem SARS CoV-2 jest 14 osób. Przypadki aktywne: 72 osoby, z czego 58 przebywa w izolacji domowej, a 14 jest hospitalizowanych.

Od początku pandemii na terenie powiatu zgorzeleckiego odnotowano 158 potwierdzonych przypadków zakażenia, z czego 83 osoby wyzdrowiały (w tym jedna osoba zmarła z powodu innej jednostki chorobowej). 3 chorych zmarło z powodu zachorowania na COVID-19.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Komputer

Dostałeś mailem wezwanie na policję? Uważaj, to oszustwo!

Życie
wtorek, 20 października 2020, 08:49
Dostałeś wezwanie na policję drogą elektroniczną? Uważaj, to oszustwo! Pobieranie i otworzenie załączonego do wiadomości pliku może zainfekować Twój komputer złośliwym oprogramowaniem.
Policjant / zdjęcie ilustracyjne

10 lat „odsiadki”

Życie
poniedziałek, 19 października 2020, 12:04
Włamanie do auta i kradzież ekspresu do kawy, klucza do kół oraz karty bankomatowej, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - 42-latek może spędzić za więziennymi murami nawet dekadę.

Zobacz również

Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
Życie
poniedziałek, 19 października 2020, 10:39

Znów zawyją syreny alarmowe

20 października 2020 r. zostanie przeprowadzony powiatowy trening systemu wczesnego...