NaStyku.pl

Życie

Droga

Jesienna lustracja dróg w powiecie zgorzeleckim

Życie
piątek, 01 grudnia 2017, 11:01
W powiecie zgorzeleckim przeprowadzono jesienną lustrację dróg, czyli sprawdzenie poprawności w oznakowaniu oraz stanu nawierzchni dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych.
Podpis pod deklaracją przystąpienia do projektu złożył prezes zarządu ZGiUK Michał Turkiewicz | fot.: materiały prasowe ZGiUK

ZGiUK Lubań nowym członkiem Zgorzeleckiego Klastra

Życie
piątek, 01 grudnia 2017, 10:20
Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu przystąpił do Zgorzeleckiego Klastra Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej. Podpis pod deklaracją przystąpienia do projektu złożył prezes zarządu ZGiUK Michał Turkiewicz.
Budynek po byłym dworcu PKP Zgorzelec Miasto i otaczający go teren ma nowego właściciela.

Budynek po byłym dworcu kolejowym Zgorzelec Miasto sprzedany!

Życie, Polityka
piątek, 01 grudnia 2017, 15:05
Budynek po byłym dworcu PKP Zgorzelec Miasto i otaczający go teren ma nowego właściciela. Za nieruchomości, przekazane miastu nieodpłatnie we wrześniu 2015 r., nowy nabywca zapłacił blisko 1,3 mln zł.
Obecnie trwa modernizacja oświetlenia ulic: Langiewicza, Okrzei, Pułaskiego i Sienkiewicza.

Będzie jaśniej i taniej. Wymiana oświetlenia w mieście

Życie
czwartek, 30 listopada 2017, 16:29
W Zgorzelcu trwają prace związane z wymianą oświetlenia ulicznego. Dotychczasowe kilkunastoletnie lampy zostaną zastąpione energooszczędnymi ledowymi oprawami. Dzięki temu miasto zaoszczędzi rocznie ponad 100 tys.zł na kosztach, jakie ponosi z tego tytułu.
Obywatel Algierii z fałszywym rumuńskim dowodem | fot.: materiały prasowe NOSG

Algierczyk podszywał się pod obywatela Rumunii

Życie
czwartek, 30 listopada 2017, 13:56
Algierczyk, aby móc swobodnie podróżować po Europie, zamierzał udawać obywatela Rumunii. Pomysł jednak nie wypalił. Mężczyzna został zatrzymany na granicy.
Biała Niedziela w Gminie Wiejskiej Zgorzelec | materiały prasowe Gminy Wiejskiej Zgorzelec

Biała Niedziela. Lekarze specjaliści w terenie

Życie
czwartek, 30 listopada 2017, 09:24
Okulista, ortopeda, laryngolog, nefrolog oraz chirurg onkologiczny będą udzielać porad medycznych podczas Białej Niedzieli w Jerzmankach. Akcję organizuje dla swoich mieszkańców Gmina Wiejska Zgorzelec.
Włamywał się do kabin samochodów ciężarowych. Został zatrzymany na gorącym uczynku

Czyhał na okazję

Życie
środa, 29 listopada 2017, 13:07
Samochody ciężarowe znalazły się na celowniku 27-letniego mieszkańca Zgorzelca. Mężczyzna wykorzystywał nieobecność kierowców i włamywał się do kabin pojazdów. Jego łupem padały głównie akcesoria samochodowe, sprzęt elektroniczny oraz dokumenty.
Najzdolniejsi odebrali stypendia cz. 2 - zdjęcie nr 82

Poznaj zgorzeleckich stypendystów!

Życie
wtorek, 28 listopada 2017, 13:26
313 uczniów zgorzeleckich szkół podstawowych i gimnazjalnych może pochwalić się wybitnymi wynikami w nauce, sporcie lub na polu artystycznym. Wyróżnieni odebrali stypendia i nagrody od Burmistrza Miasta Zgorzelec.
Policja

Lawina mandatów dla kierowców

Życie
wtorek, 28 listopada 2017, 08:45
24 listopada na drogach powiatu zgorzeleckiego przeprowadzono działania o nazwie "Bezpieczny Powiat". Drogówka skontrolowała ponad 142 kierowców i wystawiła ponad 100 mandatów.