NaStyku.pl

Zuchwała kradzież zabytkowego samochodu [ZDJĘCIA]

Kradzieże nie zawsze odbywają się nocą. Doświadczeni złodzieje wiedzą, że bardzo łatwo kogoś okraść nawet w biały dzień. Przekonali się o tym właściciele zabytkowego Rosengarta z 1932 r., który na początku kwietnia "zniknął" z garażu.
Rosengart z 1932 r. / fot. KPP Zgorzelec
Rosengart z 1932 r. / fot. KPP Zgorzelec

Zuchwała kradzież zabytkowego auta. Złodziej włamał się jednego z garaży na terenie Trzcińca w gminie Bogatynia, skąd wywiózł zabytkowy samochód Rosengart z 1932 r., a także rowery i elektronarzędzia o wartości przekraczającej 53 tys. zł. Komisariat Policji w Bogatyni został poinformowany o zdarzeniu 3 kwietnia. Złodziej wpadł już kolejnego dnia.

We wtorek (9 kwietnia) 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli od podejrzanego pieniądze – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności zmierzające do odzyskania pozostałego skradzionego mienia.

Rosengart z 1932 r. / fot. KPP Zgorzelec

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zaakceptuj Twój e-PIT na podatki.gov.pl do 30 kwietnia

Termin na składanie rocznych deklaracji PIT za 2018 r. mija 30 kwietnia

Życie
czwartek, 18 kwietnia 2019, 08:41
Zostały już tylko 2 tygodnie, aby w usłudze Twój e-PIT zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Jeśli do 30 kwietnia nie zrobisz tego oraz nie rozliczysz się w inny sposób, to urząd skarbowy uzna przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony.
9. Wielkanocny Bieg dla Jaj

Wielkanocny Bieg dla Jaj 2019… dla Igora

Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 15:22
W sobotę, 27 kwietnia, w samo południe wystartuje 9. Bieg dla Jaj. Będzie bieg, spływ kajakowy, koncerty, malowanie buziek, zawody dla najmłodszych i wiele, wiele innych atrakcji. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie 7-letniego Igora.

Zobacz również

Zabezpieczone przez policję narkotyki i pieniądze / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 17 kwietnia 2019, 11:09

Trzymała w domu narkotyki

Kryminalni zatrzymali 36-latkę, która przechowywała w mieszkaniu środki psychotropowe. Była...