NaStyku.pl

Zuchwała kradzież zabytkowego samochodu [ZDJĘCIA]

Kradzieże nie zawsze odbywają się nocą. Doświadczeni złodzieje wiedzą, że bardzo łatwo kogoś okraść nawet w biały dzień. Przekonali się o tym właściciele zabytkowego Rosengarta z 1932 r., który na początku kwietnia "zniknął" z garażu.
Rosengart z 1932 r. / fot. KPP Zgorzelec
Rosengart z 1932 r. / fot. KPP Zgorzelec

Zuchwała kradzież zabytkowego auta. Złodziej włamał się jednego z garaży na terenie Trzcińca w gminie Bogatynia, skąd wywiózł zabytkowy samochód Rosengart z 1932 r., a także rowery i elektronarzędzia o wartości przekraczającej 53 tys. zł. Komisariat Policji w Bogatyni został poinformowany o zdarzeniu 3 kwietnia. Złodziej wpadł już kolejnego dnia.

We wtorek (9 kwietnia) 34-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem za co grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli od podejrzanego pieniądze – informuje podkom. Agnieszka Goguł, Oficer Prasowy KPP Zgorzelec.

Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności zmierzające do odzyskania pozostałego skradzionego mienia.

Rosengart z 1932 r. / fot. KPP Zgorzelec

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

znak C-2

Wyjeżdżając z Görlitz skręcisz w prawo

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 15:22
Uwaga kierowcy! 25 czerwca 2019 r. zostanie zmieniona tymczasowa organizacja ruchu przy Moście Jana Pawła II w Zgorzelcu. Kierowcy wyjeżdżający z Niemiec będą musieli skręcić w prawo.
Uwaga! 22-24.06. utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Dni Zgorzelca 2019: Utrudnienia w ruchu przy ul. Wolności i ul. Parkowej

Życie
środa, 19 czerwca 2019, 12:21
Przed nami finał Dni Zgorzelca 2019. To będą dwa dni zabawy, koncertów i artystycznych wydarzeń, ale też utrudnień w ruchu drogowym. Ul. Parkowa oraz ul. Wolności (łącznik prowadzący do Miejskiego Domu Kultury) będą zamknięte dla samochodów.

Zobacz również

Oferta pracy: elektryk w Przedsiębiorstwie Zarządzania Nieruchomościami w Zgorzelcu
Życie
środa, 19 czerwca 2019, 11:11

PZN zatrudni elektryka

PZN Sp. z o.o. zatrudni pracowników w zawodzie elektryka. Zainteresowane...