NaStyku.pl

Żółty pył na autach, parapetach i chodnikach. Co to jest?

W ostatnich dniach myjnie w Zgorzelcu przeżywają prawdziwe oblężenie. Żółty pył pokrywa nasze samochody. Jest też na oknach, parapetach, chodnikach i innych przedmiotach w domu. Co to jest?
Fot. Nastyku.pl
Fot. Nastyku.pl

Ulice Zgorzelca pokryły się delikatnym, żółtym pyłem. Pokryte są nim samochody. Wizyta na myjni pomaga tylko na kilka godzin. Następnego dnia karoserja znów się brudna. Pył też jest na oknach, parapetach. Wchodzi do domu. Widać go wyraźnie np. na telewizorach czy ciemnych meblach. 

Żółty pył w maju 

Źródłem żółtego pyłku jest sosna, która corocznie między początkiem maja a połową czerwca zaczyna okres pylenia. W tym sezonie pylenie jest znacznie intensywniejsze niż zazwyczaj, ponieważ mieliśmy kilka naprawdę ciepłych, suchych i słonecznych dni.

Nie jest to też łatwy okres dla alergików. Żółty pyłek jest dosłownie wszędzie! Objawy alergi to katar sienny w postaci obfitej, wodnistej wydzieliny, ograniczona drożność nosa, podrażnienie, pieczenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu.

Na żółty pył pomógł by deszcz. Krople pomogłby oczyścić z niego powietrze. Niestety nie mamy dobrych wiadomości zarówno dla alergików jak i kierowców. Najbliższy deszcz w Zgorzelcu przewidywany jest dopiero na wtorek 17 maja.

fot. Shutterstock

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również