NaStyku.pl

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką. 53-latek trafił do aresztu

Do zdarzenia doszło w Lubaniu. Tamtejsi policjanci zatrzymali 53-letniego agresora, który przez blisko pół roku znęcał się nad swoją partnerką. Bił ją, okradł, a nawet groził śmiercią.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

53-letni mężczyzna od stycznia tego roku znęcał się nad swoją partnerką. W tym czasie mężczyzna stosował wobec pokrzywdzonej przemoc psychiczną i fizyczną, a w dniu interwencji pobił ją, uderzając po całym ciele oraz groził jej pozbawieniem życia. Dodatkowo agresor zniszczył wyposażenie mieszkania, uszkadzając między innymi telewizor, rozbijając szyby oraz łamiąc meble. Ponadto policjanci ustalili, że 53-latek okradł swoja ofiarę. 

Policjanci już w trakcie prowadzonej interwencji wprowadzili procedurę Niebieskie Karty, a następnie rozpoczęli czynności mające na celu zgromadzenie jak największej ilości dowodów na potrzeby postępowania karnego. Prokurator nadzorujący postępowanie poparł wniosek śledczych, dzięki czemu materiały dowodowe zebrane przez policjantów trafiły do sądu razem z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i postanowił o tymczasowym aresztowaniu 53-latka na 3 miesiące.  - poinformował mł. asp. Tomasz Nowak, KWP we Wrocławiu.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecuduje sąd. 

Gdzie szukać pomocy jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej? 

Podejmowanie interwencji w rodzinie, w której dochodzi do przejawów przemocy, określane jest mianem procedury „Niebieskie Karty”.

Kogo należy poinformować o przemocy w rodzinie?

Podmiotami odpowiedzialnymi za realizację przedmiotowej procedury są przedstawiciele:

  • Policji,
  • Pomocy społecznej,
  • Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
  • Oświaty,
  • Służby zdrowia.

Co to jest przemoc w rodzinie?

Ustawa z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie definiuje przemoc w rodzinie jako: jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste osób członów rodziny (definicja poniżej), w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również