NaStyku.pl

Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

19 marca br. zmienią się godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej na liniach 1, 2S oraz 3. Wprowadzone korekty w rozkładach jazdy są dostosowane do planów lekcyjnych zgorzeleckich szkół, tak by umożliwić uczniom dojazd na lekcje i powrót do domu.
Od 19 marca będzie obowiązywał nowy rozkład komunikacji miejskiej | fot.: UM Zgorzelec
Od 19 marca będzie obowiązywał nowy rozkład komunikacji miejskiej | fot.: UM Zgorzelec

Nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest dostępny poniżej oraz w punkcie obsługi interesanta Urzędu Miasta Zgorzelec. Na przystankach autobusowych nowe plany zostaną wywieszone w niedzielę (18 marca) w godzinach wieczornych.

Zgorzeleckie linie komunikacyjne

 • całotygodniowa Linia nr 1 - kursuje na trasie: ul. E. Orzeszkowej - ul. S. Reymonta - ul. J. Tuwima - ul. Bolesławiecka - ul. J. Tuwima - ul. S. Reymonta - ul. E. Orzeszkowej. UWAGA! Mniejsza częstotliwość kursów weekendowych!
 • przyspieszona Linia nr 2S - kursy od poniedziałku do piątku, na trasie ul. E. Orzeszkowej - ul. Bolesławiecka - ul. E. Orzeszkowej,
 • weekendowa Linia nr 3 - kursuje w soboty i niedziele, na trasie: ul. E. Orzeszkowej - Stalag VIII A - ul. Krańcowa - cmentarz komunalny - ul. J. Tuwima - ul. Bolesławiecka - ul. J. Tuwima - cmentarz komunalny - ul. Krańcowa - Stalag VIII A - ul. E. Orzeszkowej. UWAGA! Na trasie tej linii wprowadzono nowy przystanek - ul. Słowiańska (przy cmentarzu).

Opłaty za przejazd komunikacją miejską w Zgorzelcu

 • bilet jednorazowy normalny za przejazd na trasie o długości do 5 km - 2,30 zł;
 • bilet jednorazowy ulgowy za przejazd na trasie o długości do 5 km - 1,15 zł;
 • bilet jednorazowy normalny za przejazd na trasie o długości powyżej 5 km - 2,50 zł;
 • bilet jednorazowy ulgowy za przejazd na trasie o długości powyżej 5 km - 1,25 zł.

Kto może skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską?

 • osoby, które ukończyły 70. rok życia,
 • dzieci w wieku do lat 4,
 • osoby niepełnosprawne i niezdolne do samodzielnej egzystencji wraz z opiekunami, dzieci i młodzież dotknięci inwalidztwem lub niepełnosprawnością objęci kształceniem specjalnym;
 • ociemniali i ich przewodnicy;
 • członkowie Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę;

Kto świadczy usługi transportowe?

Jeszcze przez trzy najbliższe lata usługi transportu miejskiego na terenie Zgorzelca świadczyć będzie, wyłoniona w przetargu, firma ASTEL Przewóz Osób Andrzej Steleżuk, ul. Wilcza 35, 59-970 Zawidów. Z ramienia miasta nadzór nad realizacją umowy pełni wydział infrastruktury, spraw mieszkaniowych i ochrony środowiska - tel. 75 77 59 927.

Nowy rozkład jazdy

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Żegnamy zimę wielką akcją sprzątania miasta / materiały prasowe UM Zawidów

Akcja społeczna w Zawidowie. Wielkie sprzątanie miasta po zimie

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 12:34
W piątek, 29 marca zapowiada się wielkie ruszenie w Zawidowie! A to za sprawą wiosennej akcji sprzątania miasta, do której zapraszają mieszkańców radni z komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Rady Miejskiej w Zawidowie.
Policjanci zatrzymali poszukiwanego, u którego znaleźli narkotyki i sprzęt do kradzieży samochodów / fot. KPP Zgorzelec

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości wpadł z narkotykami

Życie
czwartek, 21 marca 2019, 09:32
Kryminalni wpadli na trop 41-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który ukrywał się przed organami ścigania. Został zatrzymany, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli narkotyki, środki psychotropowe oraz sprzęt służący do kradzieży samochodów.

Zobacz również

To ich poszukuje policja! / fot. KPP Zgorzelec
Życie
środa, 20 marca 2019, 10:55

Poszukiwani listami gończymi!

Zobacz zdjęcia dwóch mężczyzn poszukiwanych przez zgorzelecką policję listami gończymi!...