NaStyku.pl

Zmiany w kwarantannie i izolacji, szybszy powrót do szkół

Izolacja dla osób zakażonych koronawirusem zostaje skrócona - taką decyzję ogłosił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Ważne zmiany dotyczą także zasad odbywania kwarantanny.
Powrót do nauki stacjonarnej od 21 lutego 2022 r.
Powrót do nauki stacjonarnej od 21 lutego 2022 r.

Szef resortu zdrowia zapowiedział ponadto zniesienie lub znaczące złagodzenie od marca obowiązujących obecnie restrykcji.

 

Zmiany zasad izolacji i kwarantanny

Od 11 lutego rząd znosi kwarantannę z tzw. kontaktu. Zwolnienie będzie dotyczyło także osób, które obecnie przebywają na kwarantannie z tego powodu.

Jeśli przebywasz na kwarantannie z kontaktu. zostaniesz poinformowany o jej zakończeniu SMS-em. Do tego czasu nie jesteś zwolniony z kwarantanny.

Od 15 lutego zapowiedziano kolejne zmiany:

  • izolacja będzie trwała 7 dni;
  • kwarantanna dla współdomowników będzie trwała 7 dni – tyle, co okres izolacji osoby chorej i nie będzie już przedłużana po zakończeniu izolacji chorego dla jego współdomowników.

Specjalne rozwiązania dla medyków i służb, umożliwiające skrócenie kwarantanny i izolacji pozostaną bez zmian: przeczytaj więcej o zasadach:

Powrót do nauki stacjonarnej

W związku z wprowadzonymi zmianami Minister Edukacji i Nauki zapowiedział szybszy powrót do nauki stacjonarnej. 21 lutego wszyscy uczniowie wracają do szkół. Ferie szkolne pozostają bez zmian.

Ochrona zdrowia

Aktualna sytuacja pozwala na zwiększenie możliwości leczenie pacjentów w innych zakresach niż w związku z COVID-19. Decyzją Ministra Zdrowia 5 tys. łóżek covidowych zostanie przywróconych dla innych pacjentów.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również