NaStyku.pl

Złodziej katalizatorów zatrzymany!

18-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego znalazł sobie łatwy sposób na szybki zarobek. Kradł katalizatory. W sumie usłyszał 9 zarzutów.
Wycięte katalizatory / fot. KPP Zgorzelec
Wycięte katalizatory / fot. KPP Zgorzelec

Przed sądem będzie tłumaczyć się 18-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego podejrzany o liczne kradzieże katalizatorów. Mężczyzna został zatrzymany przez zgorzeleckich „kryminalnych”, którzy udowodnili mu 9 takich przestępstw. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę 15 tys. zł.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

Kradzieże katalizatorów to proceder, który dotyka szczególnie właścicieli starszych modeli samochodów. Powodem jest stosunkowo łatwy dostęp do tego elementu i jego duża wartość. Kom. Agnieszka Goguł z KPP Zgorzelec podkreśla, że złodzieje dopuszczają się tego przestępstwa zarówno w dzień jak i w nocy. Wymontowanie tej części tłumika zajmuje przestępcom kilka minut, a zawarte w nim metale szlachetne sprawiają, że można go szybko sprzedać. Katalizatory nie mają też żadnych oznaczeń, przez co trudne są do zidentyfikowania.

Jak się chronić przed kradzieżą katalizatora? Niewiele jest sposobów, które skutecznie uchronią nasz pojazd przed kradzieżą tego wyposażenia, ale zagrożenie można zminimalizować.

Najbezpieczniej jest parkować samochód w garażu lub na strzeżonym parkingu. Należy unikać parkowania w miejscach nieoświetlonych i oddalonych od zabudowań. Istnieje również możliwość zainstalowania odpowiedniego alarmu, który odstraszy złodzieja.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Pan Dariusz Janik i podinsp. Andrzej Barna / fot. KPP Zgorzelec

Taksówkarz udaremnił próbę oszustwa metodą „na wnuczka”

Życie
piątek, 24 września 2021, 14:48
Dzięki odpowiedzialnej postawie taksówkarza udało się udaremnić próbę oszustwa metodą „na wnuczka”. Mężczyzna pokrzyżował plany przestępcom, którzy chcieli wyłudzić od 88-latki sporą kwotę pieniędzy i biżuterię.
Telefon komórkowy / zdjęcie ilustracyjne

Uważaj na SMS-y o kwarantannie lub zgubionym portfelu!

Życie
piątek, 24 września 2021, 10:10
Nowa fala oszustw SMS. Setki osób dostaje wiadomości informujące o skierowaniu na kwarantannę lub o zgubionym portfelu. Każda zawiera także link prowadzący rzekomo do strony internetowej. Nie otwieraj go!

Zobacz również