NaStyku.pl

Zlikwidowano laboratoria piko i dziuplę samochodową

Zlikwidowane dwa laboratoria metamfetaminy oraz dziupla samochodowa, zabezpieczone narkotyki i części samochodowe pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec – to efekt śledztw prowadzonych przez policjantów CBŚP i KWP we Wrocławiu.
Policjanci CBŚP w trakcie działań / fot. CBŚP
Policjanci CBŚP w trakcie działań / fot. CBŚP

Trzy zorganizowane grupy przestępcze

W toku postępowań prowadzonych przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu zlikwidowano dwa laboratoria metamfetaminy oraz dziuplę samochodową. Ponadto zabezpieczono narkotyki i części samochodowe pochodzące z kradzieży aut na terenie Niemiec.

Wszystkie trzy sprawy dotyczą zorganizowanych grup przestępczych zajmujących się wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości środków odurzających, a także kradzieżami i paserstwem samochodów na terenie Polski i za granicą – informuje prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Laboratorium kryształu w powiecie zgorzeleckim

Trop zaprowadził śledczych do powiatu zgorzeleckiego, gdzie przeprowadzono pierwszą realizację. Policjanci z Zarządu we Wrocławiu CBŚP, Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu oraz funkcjonariusze dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu i Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu przeszukali mieszkania i pomieszczenia przez czterech podejrzanych, których później zatrzymano.

Na terenie jednego z obiektów znajdowało się "laboratorium metamfetaminy". Tam też przejęto urządzenia i substancje niezbędne do przeprowadzenia syntezy tego narkotyku. Główna skrytka była ukryta w piwnicy. W pomieszczeniu, do którego prowadziło zamaskowane wejście, odkryto 24 tys. tabletek zawierających pseudoefedrynę oraz 1,5 kg substancji służącej do zwiększenia masy środka odurzajacego – wyjaśnia kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Komendanta CBŚP.

Produkcja metamfetaminy / fot. CBŚP

Produkcja metamfetaminy / fot. CBŚP

O jedną dziuplę samochodową w regionie mniej

Na tym jednak nie koniec. W innych obiektach funkcjonariusze zabezpieczyli również metamfetaminę, marihuanę i elektronarzędzia służące m.in. do pokonywania zabezpieczeń w samochodach, różne części i podzespoły samochodowe mogące pochodzić z przestępstwa. Na policyjny parking trafił Mercedes Sprinter i Audi A5, w których śledczy zauważyli ingerencję w pole numerowe VIN. Policjanci znaleźli także włączoną stację nasłuchową ustawioną na policyjną częstotliwość oraz 50 sztuk amunicji.

Mundurowi ustalili, że niektóre z zabezpieczonych części samochodowych pochodzą ze skradzionych w Niemczech aut. Prokurator z Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej przedstawił zatrzymanym zarzuty m.in. posiadania i rozprowadzania narkotyków, paserstwa i kradzieży – tłumaczy mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Silnik na podnośniku / fot. CBŚP

Silnik na podnośniku / fot. CBŚP

Kolejne laboratorium piko w powiecie zgorzeleckim

W toku kolejnego postępowania w maju tego roku również na terenie Powiatu zgorzeleckiego zlikwidowano laboratorium met amfetaminy i pseudoefedryny. Zabezpieczono urządzenia, odczynniki oraz substancje chemiczne służące do produkcji narkotyków oraz gotowe narkotyki. Podczas tej akcji w ręce policjantów wpadło dwóch podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty wytwarzania i wprowadzania do obrotu metamfetaminy.

Działania na terenie Czech

Ostatnie uderzenie przeprowadzone zostało nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego, ale także w Czechach. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami z CBŚP wspierani przez dolnośląskich kontrterrorystów zatrzymali kolejne osoby. W ręce funkcjonariuszy na terenie powiatu zgorzeleckiego wpadło trzech mężczyzn, a czwarty został zatrzymany na terenie Czech przez tamtejszych funkcjonariuszy.

Policjanci podczas przeszukania posesji osób podejrzanych ujawnili i zabezpieczyli 0,5 kg substancji psychotropowych. Narkotyki były ukryte w specjalnie przygotowanej skrytce znajdującej się na terenie posesji - zakopane w ziemi. Jak ustalili policyjni specjaliści czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to blisko 100 tysięcy złotych. Zabezpieczono również przedmiot przypominający broń oraz maczetę.

Skrytka ukryta w ziemi / fot. CBŚP

Skrytka ukryta w ziemi / fot. CBŚP

W Prokuraturze Krajowej zatrzymanym przedstawiono zarzuty, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i rozprowadzaniem środków odurzających.

Zabezpieczone przez policjantów banknoty o różnych nominałach / fot. CBŚP

Zabezpieczone przez policjantów banknoty o różnych nominałach / fot. CBŚP

Policjanci zatrzymujący podejrzanego / fot. CBŚP

Policjanci zatrzymujący podejrzanego / fot. CBŚP

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również