NaStyku.pl

Zgorzelecki szpital szuka wolontariuszy do pomocy w opiece nad chorymi na COVID-19

Szpital w Zgorzelcu prosi o wsparcie. Część personelu przebywa na kwarantannie lub w izolacji, a część została zakażona koronawirusem. Placówka znalazła się w tak trudnej sytuacji, że o pomoc prosi wolontariuszy!
Zgorzelecki szpital szuka wolontariuszy do pomocy na oddziale oberwacyjno-covidowym
Zgorzelecki szpital szuka wolontariuszy do pomocy na oddziale oberwacyjno-covidowym

Dyrekcja oraz pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala SP ZOZ w Zgorzelcu wystosowali w sieci dramatyczny apel, w którym proszą o pomoc. Placówka szuka wolontariuszy, którzy chcą pomóc w opiece nad pacjentami, u których zdiagnozowano COVID-19. Zapotrzebowanie jest ogromne, ponieważ część personelu przebywa na kwarantannie lub izolacji, a część została zakażona koronawirusem.

Osoby chore na COVID-19, które trafiają do szpitala oprócz pomocy typowo medycznej potrzebują też wsparcia w codziennych czynnościach – takich jak – jedzenie, picie, mycie czy choćby rozmowa i podtrzymanie na duchu. Są to osoby schorowane, często w podeszłym wieku, z fatalnym samopoczuciem i czasem bez żadnego kontaktu na czas hospitalizacji z bliskimi – zaznacza dyrekcja szpitala.

Wejście na Oddział Obserwacyjno-Covidowy wymaga umycia się, pełnego ubrania się w specjalny kombinezon i inne środki ochrony osobistej, a po czasie spędzonym na oddziale należy poddać się pełnej dezynfekcji.

Kto może pomóc?

Wolontariuszami mogą zostać:

 • osoby w pełni zdrowe,
 • osoby w pełni sił,
 • osoby pełnoletnie,
 • osoby o wielkim sercu,
 • mile widziane przeszkolenie medyczne i doświadczenie w opiece i pielęgnacji pacjentów

Co zapewnia placówka?

Przeszkolenie, środki ochrony indywidualnej oraz ubezpieczenie.

Czas, w którym przyszło nam żyć jest wyjątkowy – i wymaga zastosowywania wyjątkowych rozwiązań. Zapotrzebowanie jest ogromne! WS SP ZOZ w Zgorzelcu cały czas stara się o zapewnienie ciągłej opieki dla pacjentów. Dlatego ośmielamy się prosić Państwa o pomoc – czytamy w komunikacie.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: wolontariat@spzoz.zgorzelec.pl lub telefonicznie po nr 571 334 886

Pełna treść apelu

Apel o pomoc wolontariuszy! #wolontariuszedlazgorzelca

 

Od czasu rozszerzenia się epidemii w Polsce i na naszym terenie a także od czasu ekspresowego otwarcia nowego Pododdziału Obserwacyjno-Covidowego w Zgorzeleckim Wielospecjalistycznym Szpitalu zauważamy dramatyczny spadek ilość personelu pomocniczego, który może pomóc opiekować się chorymi. Personel – tak jak każdy z nas – także podlega zarażeniom, kwarantannie, izolacji, co wpływa bezpośrednio na ilość osób, które mogą opiekować się chorymi.

 

Osoby chore na COVID-19, które trafiają do szpitala oprócz pomocy typowo medycznej potrzebują też wsparcia w codziennych czynnościach – takich jak – jedzenie, picie, mycie czy choćby rozmowa i podtrzymanie na duchu. Są to osoby schorowane, często w podeszłym wieku, z fatalnym samopoczuciem i czasem bez żadnego kontaktu na czas hospitalizacji z bliskimi.

 

Wejście na Oddział Obserwacyjno – Covidowy wymaga umycia się, pełnego ubrania się w specjalny kombinezon i inne środki ochrony osobistej, a po czasie spędzonym na oddziale – znów istnieje konieczność pełnej dezynfekcji.

 

Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do młodych, zdrowych osób z wielkim sercem o poświęcenie swojego czasu dla osób chorych -zarówno na Oddziale Obserwacyjno – Covidowym jak i na pozostałych oddziałach.
Kto może pomóc:

 • osoby w pełni zdrowe,
 • osoby w pełni sił,
 • osoby pełnoletnie,
 • osoby o wielkim sercu,
 • mile widziane przeszkolenie medyczne i doświadczenie w opiece i pielęgnacji pacjentów.

Co zapewniamy:

 • przeszkolenie,
 • środki ochrony indywidualnej,
 • ubezpieczenie OC

Czas, w którym przyszło nam żyć jest wyjątkowy – i wymaga zastosowywania wyjątkowych rozwiązań. Zapotrzebowanie jest ogromne! WS SP ZOZ w Zgorzelcu cały czas stara się o zapewnienie ciągłej opieki dla pacjentów. Dlatego ośmielamy się prosić Państwa o pomoc.
Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: wolontariat@spzoz.zgorzelec.pl

Tel. 571 334 886

 

Dyrekcja i pracownicy SPZOZ w Zgorzelcu

 

Aktualna ocena: 3,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Oddawanie krwi / fot. Pranidchakan Boonrom / pexels.com

Za oddanie osocza 2 dni wolnego i pakiet ulg

Życie
czwartek, 26 listopada 2020, 13:07
Osocze ozdrowieńców może pomóc pacjentom ciężko przechodzącym COVID-19. Pobrane podczas jednej wizyty może zostać zastosowane aż u 3 pacjentów. Żeby zwiększyć liczbę chętnych do oddawania osocza, rząd zaoferował dodatkowe korzyści. Jakie?

Zobacz również