NaStyku.pl

Zgorzelecki szpital otrzyma nową karetkę

Zespół ratownictwa medycznego Wielospecjalistycznego Szpitala – SP ZOZ w Zgorzelcu będzie mógł wkrótce korzystać z kolejnego nowoczesnego ambulansu. 11 września zwarto umowę dotacji w kwocie 400 tys. zł. na jego zakup.
Podpisanie umowy na zakup nowego ambulansu  / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
Podpisanie umowy na zakup nowego ambulansu / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Umowa została podpisana w nowo wybudowanej przyszpitalnej przychodni w Zgorzelcu przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemara Kraskę oraz Dyrektor WS-SP ZOZ w Zgorzelcu Zofię Barczyk. Nowoczesna karetka umożliwi zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczyni się do poprawy warunków pracy zespołu ratownictwa medycznego.

Myślę, że to wydarzenie jest tym bardziej istotne, gdyż pieniądze podatników zostały dobrze wydane. Są to fundusze, które będą ratowały ludzkie życie i zdrowie – przyznał Mirosław Fiedorowicz, Wicestarosta Zgorzelecki.

Dyrektor Zofia Barczyk podkreśliła natomiast, że WS-SP ZOZ w Zgorzelcu stale realizuje odpowiedzialną strategię na rzecz rozwoju opieki zdrowotnej zarówno w powiecie zgorzelecki, jak i całym regionie.

Wyjątkowość naszego szpitala polega na tym, że udało nam się stworzyć placówkę o porównywalnych standardach do zagranicy. Szpital posiada 780 łóżek, 1250 pracowników i hospitalizuje 50 tys. pacjentów na 26 oddziałach. Jesteśmy liderem w regionie w zakresie dynamiki rozwoju. Leczymy i diagnozujemy najwięcej pacjentów na Dolnym Śląsku.

 

Przed nami stoją jednak wyzwania w zakresie onkologii i uzupełnienia leczenia pacjentów radioterapią. Z pokorą, zmęczeni i zdesperowani, oczekujemy na pozytywne rozstrzygnięcie finansowania radioterapii w Zgorzelcu. Mamy świadomość, że liczba chorób nowotworowych jest wysoka, a nasi pacjenci umierają z powodu braku dostępu do odpowiedniego leczenia – mówiła Dyrektor Zofia Barczyk.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska i dyrektor WS-SP ZOZ w Zgorzelcu Zofia Barczyk /fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska i dyrektor WS-SP ZOZ w Zgorzelcu Zofia Barczyk /fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Wicestarosta Powiatu Zgorzeleckiego podkreślił, że otwarcie nowoczesnego Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu będzie niezmiernie ważnym uzupełnieniem prowadzonych przez szpital oddziałów chirurgii onkologicznej i onkologii klinicznej.

Zgorzelecki szpital jest dla nas bardzo ważnym instrumentem oddziaływania na lokalną społeczność i stan jej zdrowotności. Mamy się czym pochwalić dzięki inicjatywie dyrekcji oraz pracowników, którzy są niezwykle zaangażowani w to, by wszystkie usługi były świadczone na jak najwyższym poziomie.

 

Bardzo proszę Ministerstwo Zdrowia o pochylenie się nad tematem zgorzeleckiej radioterapii, która wymagała wielkiego wysiłku finansowego oraz organizacyjnego, a także zaangażowania wielu osób. Myślę, że byłoby niefortunnym, gdyby to przedsięwzięcie zakończyło się fiaskiem. Liczymy na wsparcie i prosimy o pomoc – zaapelował Mirosław Fiedorowicz.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa zwałowarka ZGOT Z-49 / fot. PGE GiEK

Gigantyczna zwałowarka w KWB Turów

Życie
piątek, 24 stycznia 2020, 08:41
Spółka RAMB z Grupy Kapitałowej PGE wybudowała od podstaw gigantyczną zwałowarkę przeznaczoną do pracy w Kopalni Węgla Brunatnego Turów należącej do PGE GiEK.

Zobacz również