NaStyku.pl

Zgorzelec: Wyjątkowy dar dla Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu gromadzi materiały dotyczące historii regionu i historii Polski w ramach programu edukacyjno-historycznego „Widzieliśmy”.
fot. MBP Zgorzelec
fot. MBP Zgorzelec

Jak informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu, jadna z czytelniczek przekazała wspaniały dar. 

Pani Helena Glembocka, przekazała przekazała dla MBP, przechowywane w jej rodzinie dokumenty rodziny Rudnickich, zamieszkałych po drugiej wojnie w Zgorzelcu: książeczkę wojskową Stanisława Rudnickiego, ur. 9 kwietnia 1894 r., służącego w wojsku polskim w latach 1918-1921; listy jego syna Bogdana z lat 1943-1944 z czasów drugiej wojny światowej, pisanych z Aken nad Łebą.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu gromadzi materiały dotyczące historii regionu i historii Polski w ramach programu edukacyjno-historycznego „Widzieliśmy”. Przekazane dokumenty powiększą kolekcję związaną z naszym regionem. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UM Zgorzelec

Złote Gody Państwa Krystyny i Wiesława Nowakiewiczów

Życie
piątek, 01 marca 2024, 09:02
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Krystyna i Wiesław Nowakiewiczowie – para, która złożyła swoje przyrzeczenie małżeńskie 50 lat wcześniej.

Zobacz również