NaStyku.pl

Zgorzelec: Tak wyglądają mieszkania przy ul. Lubańskiej. Trwa nabór wniosków

Do 6 października można wkładać wniosku o zawarcie umowy najmu. Do wynajęcia przygotowanych jest ponad 200 mieszkań.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Burmistrz Miasta Zgorzelec wyznaczył termin przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie umów najmu lokali mieszkalnych w budynkach przy ul. Lubańskiej w Zgorzelcu. Nabór przeprowadzony zostanie w terminie od dnia 04.09.2023 r. do dnia 06.10.2023 r.

Formularze wniosków wraz z załącznikami można pobrać:

Wypełniony i podpisany wniosek o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego wraz z załącznikami należy w wyznaczonym terminie, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „NABÓR WNIOSKÓW O ZAWARCIE UMÓW NAJMU LOKALI MIESZKALNYCH PRZY UL. LUBAŃSKIEJ W ZGORZELCU” dostarczyć:

  1. osobiście: do Punktu Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zgorzelec,
  2. wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Zgorzelec, ul. Domańskiego 7, 59-900 Zgorzelec (decyduje data stempla pocztowego)

Zobacz mieszkania

Kto i na jakich zasadach może zostać najemcą


Wniosek o zawarcie umowy najmu złożyć może każda osoba pełnoletnia bez ograniczeń, natomiast po zakończeniu naboru wnioski zostaną poddane ocenie punktowej zgodnie z treścią uchwały nr 538/2023 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 29 czerwca 2023 r., w której określone zostały kryteria pierwszeństwa wraz z przypisaną do nich punktacją.

Po rozpatrzeniu wniosków i dokonaniu ich oceny punktowej sporządzimy listę uszeregowaną w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów – zwaną dalej Listą najemców.

W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez wielu wnioskodawców, o miejscu na Liście najemców zadecyduje kolejność wpływ wniosku.

Ostateczną Listę najemców wraz z liczbą punktów uzyskanych po weryfikacji i pozycją na liście, opublikujemy na stronie internetowej Urzędu Miasta Zgorzelec. Będzie ona również  wywieszona na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Zgorzelec.

O mieszkaniach

Do wynajęcia przygotowane jest 221 mieszkań, o średniej powierzchni użytkowej od 30,63 m2 do 75,76 m2.

Mieszkania są jedno, dwu, trzy i czteropokojowe. We wszystkich mieszkaniach na podłogach położone są panele. W łazienkach i kuchniach (bądź aneksach kuchennych) na podłogach i ścianach położone są kafelki. Łazienki i toalety wyposażone są w urządzenia sanitarne (wanny, kabiny prysznicowe, umywalki, szafki pod umywalkami i muszle klozetowe). Mieszkania posiadają balkon, taras lub loggie. Część mieszkań przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie budynki wyposażone są w windy.

Mieszkania w Zgorzelcu przeznaczone są wyłącznie na wynajem – bez możliwości dojścia do własności.
Wysokość kaucji zabezpieczającej umowę najmu lokalu mieszkalnego stanowi 3-krotność miesięcznego czynszu.
Planowana stawka czynszu wynosi 41,50zł / m2
Opłaty za media nie są wliczone w czynsz.

Gmina Miejska Zgorzelec wystąpi do Banku Gospodarstwa Krajowego w sprawie umożliwienia najemcom uzyskania dopłat do czynszu. Warunki uzyskania dopłat oraz ich wysokość reguluje ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania.

Informacje w sprawie naboru wniosków:
Wydział Gospodarki Nieruchomościami, tel. 75 77 59 900 wew. 0173, 0174 lub 0170.

wnioski do pobrania  wyszukaj mieszkanie   dopłaty do czynszu 

 

fot. Miasto Zgorzelec (13)

Aktualna ocena: 2,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. KPP Zgorzelec

Bogatynia: Policjanci zabezpieczyli 160 działek metamfetaminy

Życie
wtorek, 16 lipca 2024, 09:47
W wyniku działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali 33-latka podejrzewanego o posiadanie środków psychotropowych.

Zobacz również